výsadba révy vinné



Stránky: 1,  2   
host - 164.238 (?) 
21.3.2008 18:29, zobrazeno: 22357x

Dnes mi došly poštou 3 sazenice révy vinné stolní pro malou zahrádku. Nikdy jsem ji nepěstovala. Poradí mi někdo, co s nimi mám nyní dělat? Jak je uchovat pro výsadbu, myslím si, že je nyní vzhledem k zimě nevhodná doba pro sázení. Děkuji. Zdenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 54.33 (?), 21.3.2008 19:49

Zatím dát do vlhkého písku a pak do sklepa.A až bude venku plus 8st.zasadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.152 (?), 22.3.2008 10:09

Ještě bych doporučil po výsadbě dejme tomu v půlce dubna nahrnout hlínu (nakopčit)  kolem zasazené sazenice, opatrně ji odhrnout až po zmrzlých".
Důležité je před výsadbou připravit pozemek, tj pořádně rigolovat a nahnojit kompostem i minerálními hnojivy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.43 (?), 22.3.2008 18:46

Děkuji za rady. Zdenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 7.4.2008 7:54

Při výsadbě v dubnu mám problémy s nedostakem vláhy a proto jsem většinu révy zasadil na podzim. Co jsem nestihl, šlo do země letos v únoru.

Jsem zvědavý, zda bude v mých podmínkách podzimní výsadba úspěšnější.   V každém případě, teď na začátku dubna se zdají podzimní sazenice víc narašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.110 (?), 24.3.2008 9:57

Dobrý den, ten sám problém mám i já, došly mi 2ks, vinné révy Diamant, měly by být odolné proti mrazu a plísni, nechat je ještě v sáčku s pilinami, nebo je můžu zasadit a přikrýt sklenici? Díky Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.152 (?), 24.3.2008 12:56

Nechci Vás zklamat, ale Diamant odolný plísni a mrazu? To asi nebude pravda. U Diamantu se udává odolnost mrazu do 20°C a ani proti chorobám není příliš odolný. Co se týká výsadby, lepší je nechat ho ještě ve vlkých pilanách ve sklepě. Pokud by vysazený pod sklenicí narašil, mohl by zmrznout. Lepší bude po výsadbě k němu nakopčit hlínu, ale ještě bude lepší chvilu se sázením počkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenek01 - (1) - 37.110 (?), 24.3.2008 14:51

Tak mě potom dali nesprávné informace, mám tady i obaly na kterých je udáno: Diamant /stolní/, plood -hrozen vel. sladký, oválné bobule, plodnost vysoká, zralost počátek září, odolnost na mráz, plíseň, objednávál jsem to na meilu, jukka.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.82 (?), 24.3.2008 19:23

Ne všechny firmy informují správně, s jmenovanou firmou sice zkušenosti nemám, o Diamantu jsou nejpodrobnější informace v knize D. Pospíšilové Ampelografia Slovenska, ale zkuste si přečíst o něm třeba tenhle odkaz
http://www.klivia.com/ovo-vinic.htm
Diamant je určitě dobrá odrůda, ale vyžaduje chemickou ochranu a já bych ho spíš viděl v těch nejlepších nejteplejších polohách. Kolega ho má na střední Moravě a přiliš radosti mu nedělá. Navíc zraje poměrně pozdě, jako většina odrůd D. Pospíšilové (kromě autorství knihy je i autorkou této slovenské odrůdy). Tyto odrůdy jsou podle mého názoru vyšlechtěny pro skutečně vinařské oblasti. Pokud jste v okrajové oblasti, jsou určitě vhodnější jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 26.3.2008 7:54

Jaké máte zkušenosti s hloubkou výsadby u pravokořenné révy?:

Já jaksi na valašsku, těžších půdách sázím celkem mělce, asi 15 cm hluboko. Zjistil jsem že potopené sazenice blbě koření(Alespo%n jim to déle trvá než jsou v pohodě). Přidáváte něco ke kořenům aby to lépe zakořenilo?

Obecně se doporučuje hluboká výsadba, přičemž kouká zbytek sazenice ven, proč to vlastně tatko je? Kvůli vláhy?

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika