Vitis Venus



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 140.46 (?) 
15.9.2016 13:23, zobrazeno: 8505x

Zdravím, na jar som zakúpil v OBI sadenicu viniča odrody Venus v domnení že je to bezsemenná odroda. Vypestoval som jeden ukážkový strapec, ale sklamalo ma, že obsahuje normálne veľké jadierká-jedno alebo dokonca dve.

Najväčšie bobule sú tak 1cm, začali sa vyfarbovať začiatkom augusta (teda vyzerá to na rannú odrodu). Odolnosť k hubovým chorobám je zvýšená - slabšie napadnutie plesňou (bez postreku), tlak chorôb bol silný, iná vinifera je úplne bez listov.

Chuť je momentálne jemne do sladka s kyselinkami.

Ostatné by aj sedelo, len tá bezsemennosť...

Myslíte, že sa jedná teda o bezsemennú Venus, ktorá bude neskôr skutočne bezsemenná alebo ide zase o zámenu?

Vysáčka na kontajnery
Vysáčka na kontajnery
Popis na vysáčke
Popis na vysáčke
Celá sadenica
Celá sadenica
Strapec
Strapec
Jadierka v jednej bobuli
Jadierka v jednej bobuli
Asi peronospóra
Asi peronospóra
Listy
Listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 15.9.2016 14:01

U mne Venus z jiného zdroje vypadá jako na visačce. Bobule jsou však na bezsemennou odrůdu relativně velké (cca 4g) a vyvinutá semena jsem v nich nezaznamenal. Odolnost k plísni je podobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 206.219 (?), 15.9.2016 16:01

Mám čtyři sazenice Venus a listy na nich vypadají takto:

Venus
Venus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.219 (?), 16.9.2016 18:50

Ješte jedna fotka. Letošní sazenice Venus


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 140.46 (?), 17.9.2016 13:11

ďakujem za reakcie aj fotky, takže podľa listov to moje bude určite niečo iné. Včera som zase chutnal bobulky - boli celkom príjemnej chuti - nasládle, zase veľké jadierko a máličko chrupavej dobrej dužiny (neni rôsolovitá). Bobulu ide dobre odtrhnúť od strapca.

Pripájam ešte fotku vrcholku sadenice.

Ešte ma napadlo, že keď som kupoval túto sadenicu, tak bola ako jediná posledná spoločne v blistri so sadenicami odrody "Boskoop Glory" (ale tie boli väčšie a vysáčka na mojom kontajneri bola pevne zafixovaná, tak som nepredpokladal zámenu), či by to nemohla byť táto odroda? Tá je s jadierkami...

vrcholek sadenice
vrcholek sadenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 56.55 (?), 17.10.2016 20:08

zaujímavé je, že medzi poslednými konzumovanými bobulami boli aj 3 úplne bez semien. Chuť výborná sladká bez nejakých ovocných príchutí, chrumkavé, šupka nevadí a dužina neni slizovitá.

Má pravá Venus slizovitú dužinu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika