Víno na pergolu



host - 138.136 (?) 
17.6.2015 21:00, zobrazeno: 10199x

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli je vhodné víno nechat růst pod krytou pergolou. Myšlenka je taková, že sazenice budou mimo pergolu a po sloupcích vyjedou nahoru a poté rozvést pod stropem.

Ptám se proto, že pergola je krytá průhledným polykarbonátem, takže na listy a plody nikdy nebude pršet nebo napřímo svítit slunce (vždy přes polykarbonát). Na druhou stranu na pergolu skoro celý den svítí slunce. Ten polykarbonát si vezme asi 15% světla.

Myslíte, že to víno takhle může fungovat? A pokud ano, jako resistentní odrůdu byste doporučili?

Děkuji předem za jakékoli rady, Michal


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 223.253 (?), 18.6.2015 7:13

Dobrý den,  myslím, že víno je tak hodně vzrůstná rostlina, že se vám bude snažit za každou cenu poplazit střechu a to horem, pokud se ovšem nepopálí o UH. Ale myslím, že se jí bude dařit na plochách, jen nevím, proč by nemohla popnout obě plochy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.19 (?), 18.6.2015 8:00

Shora se na ni nedostanu, musel bych ji udržet jen vespod. Udržovat ji a lézt po tom polykarbonátu nebude reálné. Myšlenka byla taková, že bych révu "vyholil" až důsledně pod střechu a cokoli dalšího obrazí bude vespod, jakákoli snaha o přelezení nahoru bude bez milosti vyštípána... m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 18.6.2015 9:38

Mám víno pod polykarbonátem a je "rychlejší" než to co je mimo. Roste k PC po treláži, kde se víc než zdatně proplétá a popíjení vínka při pohledu na zrající plody na zelené stěně je hodně inspirativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 18.6.2015 9:01

Víno bude určitě fungovat. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že místní mikroklima bude pomáhat v boji s plísněmi, takže ani ta rezistence není tak nezbytná. Dal bych si tam různé odrůdy podle doby dozrávání. Přičemž počítejte s tím, že to u Vás bude tak min, o 14 dní rychleji, než na volném pozemku.

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.59 (?), 20.6.2015 21:18

Ale počítejte s tím, že čím víc hlav vysadíte, tím budete mít pod pergolou méně světla, protože tam bude růst jak divá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.59 (?), 20.6.2015 21:19

Za mě určitě swenson red.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.58 (?), 8.8.2016 15:15
Také mám pergolu krytou polykarbonátem. V teplých dnech je pod ní hoodně horko. Stínění revou POD střechou mě zajímá hodně (na střeše nepůjde sbírat). Bude stínit, na pohled pěkné... jen mně není jasná údržba. Stříhat by to šlo, ale případný postřik? Máte někdo konkrétní zkušenosti? Co na to znalci vinaři?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika