Vinná réva nerodí. Loni ještě bylo pár hroznů



host - 209.12 (?) 
14.6.2019 10:16, zobrazeno: 1988x

Mám ve skleníku 6 kořenů vinné révy. Réva byla vysázená otcem v roce 1979.

Loni ještě bylo pár hroznů, ale letos nemám nasazen jediný květ. Co bych měl udělat. Zlikvidovat nebo nasadit nové. Děkuji za dobrou radu. Mám rád víno aź  ve finální podobě.  Děkuji za dobrou radu      Golka.    777 590 481

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 14.6.2019 10:43

A roste? A je správně ořezaná? Má zdroj živin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.81 (?), 14.6.2019 14:15

Pokud letos nezarodila ale ještě minulý rok rodila, něco se letos změnilo. Možná mrazíky, možná špatně ostříhaná, možná nedostatek živin, možná si jenom letos potřebovala odpočinout. Pokud je réva stará přes 30 let a jeden rok nezarodila, není důvod ji proto vykopávat. Když vám jeden rok nezarodí jabloň, i když minulé roky plodila, taky ji vykopete a zasadíte novou? Zkuste sem dát nějakou rozumnou fotku, aby bylo vidět jak je ořezaná, případně ji přihnojit a uvidíte příští rok. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Severa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 187.206 (?), 14.6.2019 20:33

Manželka mi jednou chtěla pomoct, tak ostříhala jednu hlavu u pergoly, která dávala tak 5 kilo ivíc každý rok. Ten rok ale nerodila ani hrozen. Nenechala jediný roční výhon..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 18.6.2019 7:02

Zcela zásadní otázka. Řezal ji letos ten samý autor jako v předchozích letech? A co mrazíky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika