Vinič Solaris - sadenica



P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?)
9.8.2013 16:22

V knihe Rukovet Vinare, autori pisu ze miesto vrublovania ma byt 5cm nad povrchom pôdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.8.2013 16:16

Taky se mi zdá, že ten Starklův Solaris má nějak podezřele hladké a lesklé listy. Ale neřekl bych, že je špatně zasazen. Místo štěpování ve výšce 2cm nad půdou - to pochází prosím z jakého informačního zdroje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 9.8.2013 16:22

V knihe Rukovet Vinare, autori pisu ze miesto vrublovania ma byt 5cm nad povrchom pôdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 9.8.2013 16:20

okolo sadenice je vytvorená priehlbina na stekanie vody ku koreňom, je mierne pod úrovňou terénu, nieje problém dosypať pár cm hliny, ale to myslím nebude problém slabého rastu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 9.8.2013 16:26

Prominte ne 2 ale 5 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 9.8.2013 17:29

odrody ponúkané v tej dobe (na jar) u Starkla za 6€ !: Afuz Ali, Augusteller, Nero, Eszter, Regent, Vinič Puszta, Žltý muškát, Modrý muškát, Kráľovná vinohradu a Solaris... možno to bude niečo z týchto odrôd, alebo nejaká úplne inásurprise?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 144.222 (?), 11.8.2013 23:05

najviac sa mi podobá ten môj "Solaris" podľa fotiek tu na odrodu Žltý muškát, čo by bolo pre moju polohu asi totálny prepadák? ("vyžaduje nejlepší polohy s dlouhým teplým podzimem, náchylná na oidium a plíseň šedou").

Máte prosím skúsenosti s reklamáciou odrody u Starkla?

Prosím o tip na seriózneho predajcu sadeníc. (Solaris..., alebo iné odolnejšie odrody)

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.134 (?), 12.8.2013 7:29

Vaše sazenice, potvrzuji také, že určitě není Solaris. Máte pravdu, že se to blíží spíš tomu Žl. Muškátu. Ten mám také, ale v mých podmínkách v porovnání se Solarisem roste slabě. Navíc zraje někdy v říjnu, tedy pokud ho nestihnou dříve zbaštit potvory mlsný mravenci. Navíc je ŽM určitě náchylnější na choroby. Petr Hlaváček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.30 (?), 20.7.2014 16:23

Tento rok sa prebudilo jedno očko môjho "Solarisu" po kompletnom vymrznutí dvoch "až" 40cm letorastov na jeseň. Mám radosť, že vyrašilo, ale sadenica rastie ešte horšie ako minulý rok - foto - momentálne má cca 10 cm. Čo mám s ňou robiť? vykopať a vymeniť hlinu?

Čo sa týka pravosti odrody mi Starkl odpovedal, že sa dá vyreklamovať, ale až keď budem mať prvú úrodu, pretože podľa Starkla sa nedá určiť odroda révy podľa listov... Takže na mojej "révovej bonsaji Solaris" to bude asi za 10 rokovno

Moja 2 ročná sadenica
Moja 2 ročná sadenica "Solaris" teraz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 20.7.2014 18:02

Ja by som nestracal cas a vyhodil ju, lebo pri takom to raste, sa hrozna tak skoro nedockate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.30 (?), 20.7.2014 19:06

ja by som ju vyhodil, ale chcel som Solaris...

je možné, aby povedzme aj pri normálnej koreňovej sústave a správnej zemine brzdila takto podnož rast - že by bola sadenica vadná? Trebárs nesprávna podnož pre konkrétnu odrodu? Mám skúsenosť, že mi naštepované sadenice zo Starkla akosi rastú slabšie ako vlastné vypestované z odrezku pravokorenné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika