Vinic do severnej oblasti



host - 255.44 (?)
17.7.2013 14:11

Palo, co Ti muzu rict o jejich chuti? Jenom jedno. Az budou zrat, zajed si k Darii a ochutnej je. A at Te pak zaveze k moji sestre Anezce a u ni ochutnas zase jine odrudy. Pochopitelne vsecky americky. Ty rostou bezproblemove.Jak uz jsem tady psal, ze je pestuju na dvoudrati, tak reva cele dvoudrati v lete obroste, udela tunel, hrozny jsou vevnitr a ptaci nalitavaji z venku a tak neudelaji az moc velkou skodu.Mam i odrudu Caco, ale ta je tak moc pozdni, ze neverim ze by tam i v nejteplejsich oblastech dozrala. Coz je skoda. Je vynikajici.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 2.7.2013 7:31

odkud máte tyto méně známé sorty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 2.7.2013 11:19

Kupoval jsem je od doubleavineyards.com z New yorku. Jenom Price od bunchgrapes.com z Oregonu. Ale ted uz je maji moje sestry a synovec. Zkus se s nima domluvit. Sestra Daria to tady pise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 4.7.2013 22:01

Jak jsem už napsala, nic nestříkám.Na Leona Milota se těším nejdřív.Má menší bobule ale husté jak kukuřice.Je sladký, víc než Marechal Foch.NY Muskat je ještě lepší, snad nejlepší, nejvoňavější, sladký,prostě mňam! NY 70-Corrot Noir je míň sladký.Pokud dobře dozraje, je dobrý.Alwood letos dost nasadil.Má trochu tvrdší slupku, ale je v něm chuť jahody, maliny,ostružiny a jahody.S Espritem jsem si to popletla.Esprit mi nedozrál, ale Cora byla dobrá, voňavá, exotická chuť.Daria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 17.7.2013 14:11

Palo, co Ti muzu rict o jejich chuti? Jenom jedno. Az budou zrat, zajed si k Darii a ochutnej je. A at Te pak zaveze k moji sestre Anezce a u ni ochutnas zase jine odrudy. Pochopitelne vsecky americky. Ty rostou bezproblemove.Jak uz jsem tady psal, ze je pestuju na dvoudrati, tak reva cele dvoudrati v lete obroste, udela tunel, hrozny jsou vevnitr a ptaci nalitavaji z venku a tak neudelaji az moc velkou skodu.Mam i odrudu Caco, ale ta je tak moc pozdni, ze neverim ze by tam i v nejteplejsich oblastech dozrala. Coz je skoda. Je vynikajici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 15.7.2013 20:03

Brediku, mas uplne pravdu. Jmenuje se aromela. A jinak, ze seminka Marechal Foch mne uz vyrostla pekna rostlina a uz ma hrozny. Jsou stejne jako Marechal Foch, jenom s tim rozdilem, ze Marechal Foch se uz zacina slabe barvit a tato ze seminka je uz zrala. Dost dlouho drzela kyseliny, ale ted je nadherne sladka. Jenom bych potreboval nekoho, kdo by u ni stal a odhanel ptaky. Za par roku o ni budu vedet vic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 15.7.2013 22:05

Marku, tento problém s ptákama mám s Leonem Milotem.Snažim se zavčas přes něj hodit netkanou textilii.Tím zachráním úrodu pro sebe, jinak mi nechají jen stopky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 233.210 (?), 19.7.2017 0:19

Dobry den,

su to velmi zaujimave odrody, specialne Concord Seedless, zhanam to uz dlhsiu dobu, neviete poradit, kde k tomu prist?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.44 (?), 17.7.2013 13:59

Palo, at Ti da Daria rizky odrudy Cora. Je to Muscadine, ktery vyslechtili v Kalifornii a roste i ve hodne studenych podminkach. Normalne Muscadine rostou jenom v tech nejzhavejsich podminkach. Ani u me neprezije zimu.A moje souradnice jsou: 36,459 rovnobezka a -90,926 polednik. A Cora krasne roste i ve Pteni u Prostejova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 22.2.2011 9:22

Zkusit můžete Vostorg, nic odolnějšího a zároveň rannějšího asi neseženete. V Čechách ho má např. pan Knížek, ale na Slovensku netuším... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.176 (?), 18.3.2013 20:29

Doporučil bych vám Harlolda. Což je jedna z nejranějších odrůd. Pokud zimní mrazy u vás klesají pod -25 pak je nutné reví na zimu chránit. Nejlépe zahrabáním do země. Další výborná odrůda je Somerset, který je pozdější, ale nemusíte ho ukrývat. Zkusil bych i Dubljanského,  který je výborný, ale má malé bobule nebo další velmi ranná jako Hasanski nebo Juodupe.
Například Solária je sice výborná odrůda, ale na víno – má malé bobule a mrazuvzdornost -25, Vostorg je o něco pozdější a mrazuvzdornost -25. Kvalitativně jsou obě odrůdy výborné.
Koupil bych u Breda, který má kvalitní řízky a dobré ceny.

Luděk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika