Vinic do severnej oblasti



host - 255.44 (?)
29.6.2013 19:18

Ja to porovnavam s ostatnima odrudama co tady mam.Peronospry si tady vubec nevsimam. Jedina nemoc, ktera je skutecna metla je cerna hniloba.A zrovna ty nejchutnejsi bezsemenne odrudy jsou k ni nejcitlivejsi. A zapomel jsem uz drive napsat, ze vyborna bezsemenna odruda je Vanessa. Vyslechtena v Kanade. Ale je trosku pozdejsi nez ty rane odrudy. Takze v cesku by asi potrebovala trosku delsi sezonu.A nezapomen si nasadit Swenson Red a Swenson White. Oprubovat, co budou delat ve Tvojich podminkach.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 255.44 (?), 4.6.2013 19:49

Jestli bydlis v teplejsi oblasti, tak si porid odrudu Traminette. Nebudes litovat. Nadherny hrozen a aspon u me, velice urodna. Je vyslechtena z Gewurztraminet. Je skorejsi a hodne vic odolna mrazum. Chutove skoro stejna jako Gewurztraminet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.6 (?), 5.6.2013 18:49

Marku, a Ty máš Noiret?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 5.6.2013 19:48

Mam Noiret, Corrot Noir a i GR - 7.Z bilych mam i NY 76. Dnes uz je to odruda se jmenem, ale ted si na to jmeno nevzpominam. Tyto odrudy jsou vyborne. Aspon tedy v mojich podminkach.NY 76 ma vynikajici chut s nadechem muskatu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 6.6.2013 7:37

NY 76 bude asi NY76.0844.24, má se jmenovat Aromella.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 56.130 (?), 6.6.2013 12:26

Bolo by zaujímavé zistiť, či je Aromella odolnejšia k chorobám ako rodičovská Traminette. Víno z nej môže byť lákavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 17.6.2013 16:47

Ja Ti na toto nemuzu odpovedet, protoze v mojich podminkach jsou vsecky odrudy stejne odolne proti vsem nemocem. Krome Cerne Hnilobe. Jenom jeste Jupiter byl citlivejsi k Peronospore. Nektere odrudy, co, mam jsou 100 %ne odolne vsem nemocem. Zkus ju ve Tvojich podminkach a uvidis. Vypada velice - velice slibne. Vis jak je to. Kdo nic nezkusil, nic nepokazil, ale taky nic neziskal. Jo a tam jsem se spletl. Cerna hniloba je Guignardia Bidwellii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 230.32 (?), 19.6.2013 0:07

V mojích podmienkach, Marku, Jupiter zatiaľ nevykazuje vyššiu vnímavosť k perenospóre ako ostatné sorty. Tento rok mám na ňom druhú úrodu, strapcov "mraky", až sa bojím, že to všetko nestihne do konca leta dozrieť. S Jupiterom súperí na pergole vedľa naočkovaná lotyšská Zilga. Tá už má bobule ako hrášok. Vlani sa do prvej úrody pustili kosi, tak som ju narýchlo musel obaliť sieťou. Obe odrody sú skvelo odolné- voči chorobám aj mrazu. Chuťou a bezsemennosťou bezkonkurenčne víťazí Jupiter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 29.6.2013 19:18

Ja to porovnavam s ostatnima odrudama co tady mam.Peronospry si tady vubec nevsimam. Jedina nemoc, ktera je skutecna metla je cerna hniloba.A zrovna ty nejchutnejsi bezsemenne odrudy jsou k ni nejcitlivejsi. A zapomel jsem uz drive napsat, ze vyborna bezsemenna odruda je Vanessa. Vyslechtena v Kanade. Ale je trosku pozdejsi nez ty rane odrudy. Takze v cesku by asi potrebovala trosku delsi sezonu.A nezapomen si nasadit Swenson Red a Swenson White. Oprubovat, co budou delat ve Tvojich podminkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 1.7.2013 18:46

Jupiter je vybornej. To jo. Ale tos jeste neochutnal NY-muscat a Price a Alwood. Az je ochutnas, pak budes vedet co jsou chutny modry odrudy. Z bezseminkovych zkus odrudu Venus. Je vynikajici. Nekdy Venus vytvori i tvrde seminko. Z jednoho seminka mne vyrostla rostlina. Loni uz tam bylo par hroznu, ale nic jsem neochutnal. Bezohledni ptaci sprostaci mne nenechali ani bobulku. Uvidim letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.226 (?), 2.7.2013 0:49

NY-muskat, Price a intenzívne voňajúci Alwood som nekoštoval, nemám kontakty s vinohradníkmi v USA, ale väčší záujem by som mal o NY76, Corrot Noir, citlivý Esprit, príp. v poslednom príspevku spomínaný Leon Milot. Čo nám môžeš Marku povedať o ich chuti? Vnímavosť k chorobám nebude u všetkých až taká vysoká. Preto som mal dotaz na pani Dariu ohľadne postrekov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika