Vinaři z okolí Frýdku-Místku



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 176.167 (?)
10.2.2017 9:55
Klidně se k Vám přidám, lokalita Návsí (11km od Třince). První réva vysazená 2015, cca 10 odrud. Dohromady 30 hlav. Naprostý amatér :D
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 9.2.2017 14:53, zobrazeno: 55573x

Vinnou revou se zabyvam vice let, a rad bych nejak sdruzil nadsene pestitele revy z okoli fm, za ucelem vymeny informaci, prip. rizku a snad i k degustacem. Co vy na to? Revu pestuju v Palkovicich, mam kolem 180 plodnych hlav. 😃 budu rad za vsechny kdo se zde ozvou.☺

Vinice hibernal
Vinice hibernal
hibernal 2016
hibernal 2016
Madlenka královská
Madlenka královská
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 36.4 (?), 10.2.2017 9:17
Zatím se můžu přidat pasivně. Začal jsem loni, mám zasazených celkem 49 hlav, jestli z toho něco bude ví bůh :-D. Lokace je Sviadnov, kousek od Frýdku Místku. Mám praktický dotaz. Délka internodií se bude s věkem hlavy prodlužovat? Přijde mi, že u mého loňského CC i Solarisu je dost krátká, tak 5 až 7 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 176.167 (?), 10.2.2017 9:55
Klidně se k Vám přidám, lokalita Návsí (11km od Třince). První réva vysazená 2015, cca 10 odrud. Dohromady 30 hlav. Naprostý amatér :D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 10.2.2017 19:32

To je docela pěkný počet keřů, a při troše péče z toho něco bude:-)

Délka internodií je závislá na podmínkách prostředí a odrůdě. Na jednoletých řízkovancích je třeba jen 2 cm.

Odrůdy Solaris ani CC zatím nemám, tak nemůžu posoudit, ale na jednoletých sazenicích u kterých letos narostl kmínek je délka internodií taky kratší než na plodných keřích.

Stejnětak záleží na pozici internodu ve vztahu k vzdálenosti od báze výhonu, tzn bazální internody jsou vždycky kratší než ty na konci. A konečně ten odrůdový vliv, např. odrůda Sieger má kratká internodia, tam se doporučuje při podlomu nechat růst na tažni každé druhé očko.

To bych provedl možná i v tvém případě.

Předloni moje vinička na tom byla vzrůstem tak jak ta tvoje a už bylo kg na každém keři, uvidíme jak to dopadne po letošní zimě a třech zmrzlých.

Vinohradnictví zdar! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 10.2.2017 21:39
Pane Jaroslave.To už je obstojnej vinohrad a vypadá parádně.Mohu se zeptat na datum sklizně a cukernatost hibernalu při poměrně vysoké sklizni 2016 a případně jako 2 letý 2015.A spokojenost s vínkem ve vyšší nadmořské výšce.Není tam moc kyselin?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 10.2.2017 22:52

Dobrý večer, cukernatost byla 21,5,  což jsem koukal, na to jaký byl loni rok, při předloňském, kdy bylo extrémní teplo jsem to ještě nemeřil. Sklizeno někdy koncem září neboť už byla zima a mokro a nechtěl jsem čekat na kosy a botrytidu. Hibernal má hodně kyselin, mít v době výsadby k dispozici solaris, zvolil bych raději více tento. Ženě přislazuju hroznovým koncetrátem a libujem si oba :-). Lisoval jsem Isabelu ale ta měla jen 14,5 a Medina, ta měla 24. Medina má málo kyselin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 12.2.2017 10:51

Pane Pavlíčku, musím Vám složit poklonu a obdiv nad takovou vinicí Hibernalu jakou máte. V našich podmínkách asi opravdu unikát.

Četl jsem na více příspěvcích, že obranyschopnost hibernalu už byla prolomena, solaris a CC by měly být více odolné. 

Mě by zajimalo jak jste sadil Vaši vinici, přecijen víc jak stohlavé stádo už nějde moc sadit ručně.

S pozdravem katoo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 12.2.2017 19:23

Dobry den, nasazeno jsem mel za jedno odpoledne s rycem v ruce, pozemek byl kultivovan jako pole, takze jsem pichal rizky primo za ryc. Hibernal neni rezistent proti houbovym ch., jde o to ze nejnachylnejsi jsou mlade listy, proto je dobre v druhe pulce leta vytvorit reve konkurencni prostredi aby neprirustala prilis kdyz uz byva velky infekcni tlak. V loni jsem napichal dalsich 250keru, pulka se chytla, letos budu zapestovavat tedy kminky. Chci se vejit do 0,1 ha, abych naplno vyuzil legislativni limit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 13.2.2017 9:13

U nás je cca 25cm úrodná půda a pak už těžce propustná světlá, tuhá zemina. Tady bych to na rýč nesázel, možná by se uchytily, ale růst by byl pomalý. Co mám vysázeno u domu, všechno byly hloubené jámy 80 hluboké a 80x80 široké. Navezena úrodná půda s dobře proleželým kompostem.

Zaráží mě Váš 50% úhyn sazenic, podle literatůry by měl být v řádu jednotek procent.

Sázel jste opět Hibernal?

Jak to letos máte se zimním řezem? Pořád čekám, dnes bylo -8°C

Vinařům zdar! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 13.2.2017 10:44

Sázel jsem řízky- nastříhané letorosty které nebyly zakořeněné, na to je to dobrá úspěšnost. Réva je plevel, roste skoro v každé půdě, kde je trochu humusu.

To jste se celkem nadřel, takové velké jámy, myslím že je to celkem zbytečné. Podle mě bohatě stačí pokud se pozemek připraví tak, že se na něm rok dopředu pěstujou brambory, ke kterým se nahnojilo hnojem.

U nás nemají půdy velkou vrstvu ornice, těch 25 cm je skoro nadprůměr, a podívejte, u mě nehnojím ničím a musel jsem to nechat zarůst travou, abych vinohrad trochu přibrzdil v růstu. Naše půdy jsou jiné než na jižní moravě, některé poučky u nás neplatí.

Sázel jsem Hibernal, uvažoval jsem že pokud budu mít jednu odrůdu dozratou v jeden čas, tak mi toho ptactvo sklidí míň než když je budu zásobovat po tři měsíce. Jaké máte odrůdy Vy?

Já řezal už postupně od prosince, pracuju v zahradnictví a tak později na to nebudu mít čas, de-facto už mám vše ořezáno.

V Tyře u hřbitova je zpustlý volně dostupný vinohrádek asi 30 keřů, asi chrupka, ale už byl napadený perenosporou v září jak jsem se k němu dostal. Víte o něm?

A další vinohrádek jsem viděl kolem domu na kraji Tiché, tam bude víc než 50 hlav. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika