Úplný amatérský začátek



Kawas - (12) - 26.35 (?)
26.5.2010 12:06

děkuji za první rady, takže v žádném případě nenechávat volně růst, vyvázat k opoře, nechat dva nejsilnější výhony, chtěl bych jak jsem se zde dočetl rýnsko - hessenský tvar... Nevím jaké hrudky jsou myšleny. Víno jsem nasázel v koncen dubna, o tom jak to bude další zimu jsem zatím nepřemýšel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Kawas - (12) - 179.172 (?), 25.5.2010 20:44, zobrazeno: 53664x

Přeji dobrý den všem příznivcům vína. Prosím o rady do začátku, jsem v zahradničení a v pěstování vína úplný začátečník, proto se ze začátku omlouvám za neodborné výrazy. Zjara jsem na jižní moravě zakoupil od pána, který se zabívá prodejem sazenic vína 25 hlav odolného(rezistentního) vína s názvem Festival. Zakoupil jsem cca 30cm "klacíky" s kořínky a opačné konce zalité do jakéhosi vosku- viz přiložené foto 1. Prodejce poradil před zasazením kořínky zkrátit a zasadit 80cm od sebe. Takže jsem nasázel a teď poraďte co dál.Údajně jsem měl vše co letos naroste nechat být a na podzim uplně vše ostříhat a zkrátit na původní podobu. V současné době mi víno narostlo do podoby foto 2. Nějak se mi ale nezdá abych to vše na podzim ostříhal.
Takře bych Vás zdvořile požádal o nějaké "polopatické" rady vzhledem k mojím zkušenostem se zahradničením.
 Děkuji předem

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 21:07

A nějakou oporu, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 25.5.2010 21:08

Vážený, ale takhle se to nedělá. Rozhodnout, že budu vinařit, nakoupit sazenice, namydlit je do země a čekat co bude. To není počítačová gamesa. A tady asi nikdo nemá Norimberský trychtýř. Těžko Vám bude někdo popisovat kompletní metodiku pěstování révy. Musíte sám. Sám jste to přece chtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 25.5.2010 21:15

koukam, ze uz tam nemate hrubky, ja je doma radsi neodhrnuji-nekdo rikal, ze az v prubehu leta..., jinak dnes jsem musel pouzit Champion-zda se mi, ze na Müllerovi uz byly olejove skvrny a tudiz plisen revova, nastesti se zda, ze nebude ted hned prset a postrik drzi uz 3hodiny, tak snad zabere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 25.5.2010 21:21

Doporučuji nechat u každé rostlinky 1-2 nejsilnější výhony a ostatní vylámat. Za pár dní potom bude potřeba začít vyvazovat výhony k nějaké podpěře aby se nezlomily.

Do podzimu je daleko, ale vypadá to že sazenice jsou silnéa dobře rostou, takže letos vám narostou dostatečně silné kmeny, které necháte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 25.5.2010 21:24

a cima jak je na zimu chranite?-aspon ten 1.rok by byl vhodny je nejak zabezpecit, ze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kawas - (12) - 26.35 (?), 26.5.2010 12:06

děkuji za první rady, takže v žádném případě nenechávat volně růst, vyvázat k opoře, nechat dva nejsilnější výhony, chtěl bych jak jsem se zde dočetl rýnsko - hessenský tvar... Nevím jaké hrudky jsou myšleny. Víno jsem nasázel v koncen dubna, o tom jak to bude další zimu jsem zatím nepřemýšel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.5.2010 14:00

Nebyly myšleny "hrudky", ale "hrůbky". A těmi hrůbky byly myšleny tzv. růvky, což jsou takové hliněné kopečky, něco jako krtiny, kterými se chrání u čerstvě zasazených sazenic nově rašící výhony před nepříznivými vlivy počasí, hlavně před mrazem.  Jinak vám doporučuji uvařit si večer kafíčko a v klidu se začíst do příspěvků v této diskusní skupině na téma "réva vinná". A když to vezmete úplně od začátku, budete mít zajištěnou inspirativní četbu na několik večerů. Najdete zde mnoho dobrých rad a fíglů, jak se to správně (a také nesprávně) dělá. Také si kupte knížku, momentálně jsou na trhu dostupné dvě, obě o pěstování révy. Ta se vám určitě neztratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.11 (?), 26.5.2010 20:56

Počet výhonů nechte podle počtu zamýšlených kmínků. Osobně dávám přednost jednomu kmínku, někdo zase preferuje dva. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.183 (?), 31.5.2010 16:01

Mám desítky odrůd různého stáří, celkem asi 300keřů. V zimě jsme měli nejnižší teplotu minus 27C a i když některé odrůdy dost namrzly,  zimu nepřežil jen jeden jediný, čtyřletý keř (Ametyst). Pokud je réva dobře zakořeněná a dřevo stihne na konci sezony vyzrát, není žádná ochrana před zimou potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika