Teréz, Augusteller - fa Starkl



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?) 
16.9.2011 12:57

Na jedné webové stránce jsem našel, že Augusteller je semenáč Palatiny neboli u nás Primu. Ale maďarský Starkl a rumunský Starkl přímo uvádějí na stránce s nabídkou Augustelleru i synonymum této odrůdy Palatina. Takže nic neměním na svém názoru výše, že se skutečně jedná jen o jednu a tu samou odrůdu nabízenou pod různými názvy. U nás Prim, v Maďarsku Palatina a v Německu Augusteller.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 107.127 (?), 13.1.2012 13:14

V letošním katalogu nabízí Starkl i Regent - opravdu odolnost této odrůdy proti chorobám předčí i to, že jde o malý hrozen a malé bobule? Roubovanec za Kč 160,-.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 13.1.2012 16:09

V německu mají této odrůdy vysazeno 2000 ha, ale co se týká odolnosti k chorobám tak se domnívám, že jsou i odolnější odrůdy s podstatně většími bobulemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.253 (?), 13.1.2012 18:39

Dovolím si zamiešať sa do diskúsie o stolových muškátových sortách. Na jar som vysadil sadenicu odrody Muskatay od firmy Jural. Rástla parádne, listy bez chorôb a drevo vyzrelo skvele- medzi prvými. Podľa snímky vloženej v obale sadenice sú bobule veľké a žlté. Chuť by mala byť muškátová, dozrievanie v auguste. Viac ale o tejto sorte neviem. Google odrodu MUSKATAY nepozná. Jural neodpovedal na mail. Poradí mi niekto, kde si prečítam viac o tejto pravdepodobne novinke a z akého kríženia vlastne pochádza?  Ďakujem,   Paľo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.127 (?), 13.1.2012 21:45

Nojo Bredíku, když mi to Rondo zatím nejde, výhonky tak půl metru, uvidím, co letos,  až ho znovu uřežu.

Starkl nabízí i Solaris... ten se naopak má u mne velice čile k světu, loni jsem psala, že proutky místo listů okamžitě nasadily z jednoho pupenu i tři květenství, jsem moc zvědavá na letošek.

Paĺo, Starkl nabízí nově i Modrý muškát,, což by snad mělo být ono - doba zrání srpen-září, odolná k mrazu /neuvádí ke kolika/, málo zrníček, odolný k chorobám včet. plísní... no věřte mu... ZT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.253 (?), 14.1.2012 11:49

Muškátov je veľa odrôd. Muškát modrý nemá obrovské žlté mierne vajcovité bobule tak ako Muskatay na snímke priloženej k sadenici. Neviem, koľko vydrží Muskatay mrazu, ale podľa rýchlosti a kvality vyzrievania dreva toho pravdepodobne znesie veľa. Solaris ako stolové hrozno na rozdiel od Petra neodporúčam. Má veľmi malé bobule a vnútri veľké semená. Je to typická muštová sorta.  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.193 (?), 14.1.2012 9:52

Z osobní zkušenosti tvrdím, že odolnost Regentu vůči chorobám(hlavně vůči peronospoře) není nijak zas až tak vysoká. Pro pěstování na stolní hrozen má malé hrozny a menší bobule s peckama. Z aktuální nabídky Starkl bych z osobní zkušenosti jako velice odolnou odrůdu doporučil Solaris. S pozdravem Petr K

Regent hrozen
Regent hrozen
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.254 (?), 14.2.2012 18:11

Augusteller je opravdu Palatina!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.8 (?), 28.10.2018 14:32

starkl je najvacsi podvodnik co sa tyka vinica vsetky odrody udava ako odolne proti plesni apritom su jeho odrody velmi nachilne na choroby a nikdy vam neposle odrodu aku si objednate

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika