Svetle fleky na listech vinne revy



peetoo - (49) - 41.142 (?)
22.6.2012 16:17

5 hodin je dostatocna doba na to, aby systemovy postrek zaucinkoval. Ak ste pouzil kontaktny pripavok a naprsalo nad 20 mm, tak by som postrek zopakoval.  V tejto dobe, po odkvete, je vhodne pouzit systemovy pripravok. K druhej otazke, zalezi to od stadia infekcie.  Ak mate prvy priznak tzv. olejovu skvrnu, bez bieleho povlaku na spodnej strane listu, treba pouzit pripravok, ktory ma kurativny ucinok (Melody Combi, Profiler, Ridomil...)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Dzaga - (11) - 60.89 (?), 21.6.2012 10:27, zobrazeno: 11651x

Dobry den chci pozadat  dobrou dusi  o radu na  reve se me obevily svetle  flicky (odruda prim  a i na jinych)  muze mi snad nekdo napsat  cim to je a  jak to  napravit    posilam i foto   dekuji



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 21.6.2012 10:35

Jedná se o plíseň révovou - Peronosporu, na spodní straně listů budete mít bílé fleky. Já už to pozoruji také a během uplynulých dvou-tří dnů nabrala nemoc na obrátkách, a je úplně jedno zda se jedná o odolnou odrůdu nebo klasickou, to vlhké dusno je pro plísně životabudičem. Mám nachystaný postřik Quadris Max který je i na padlí (to mám už též). Samozřejmě že budu rád když se zde objeví další zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.50 (?), 22.6.2012 14:48

Dobrý den, včera jsem ve 20hod postříkal proti plísni a za cca 5 hodin celkem slušně zapršelo.. - myslíte že účinek postřiku nějaký bude?? nebo raději hned znovu postříkat? a ještě dotaz co použít při malém napadení plísní - aby se dále nešířila? díky za odpovědi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
peetoo - (49) - 41.142 (?), 22.6.2012 16:17

5 hodin je dostatocna doba na to, aby systemovy postrek zaucinkoval. Ak ste pouzil kontaktny pripavok a naprsalo nad 20 mm, tak by som postrek zopakoval.  V tejto dobe, po odkvete, je vhodne pouzit systemovy pripravok. K druhej otazke, zalezi to od stadia infekcie.  Ak mate prvy priznak tzv. olejovu skvrnu, bez bieleho povlaku na spodnej strane listu, treba pouzit pripravok, ktory ma kurativny ucinok (Melody Combi, Profiler, Ridomil...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.50 (?), 25.6.2012 13:01

použil jsem DITHANE - nevím jestli je to systémový prostředek...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 3.7.2012 9:52

Zdravím do diskuse, jsem před otázkou jestli nemám preventivně postříkat révu proti perenospoře, zatím jsem nenašel žádné náznaky chorob, ale...? (mám Solaris, Hibernal, Merzling, Malverina, Klavora). Toto počasí co teď je, kdy je pořád dusno, večer a v noci prší a přes den se to zase vyšplhá přes 30°C a je slunečno je dle mého ideální pro plíseň a další choroby. Mám doma akorát Dithane a ten má ochrannou dobu 56 dní. Mám obavu, že solaris mi určitě dozraje dříve než za 56 dní. Co s tím? Jsou nejaké prostředky s kratší dobou OL? Vím, že najídlo to nemusí tak vadit, ale když budu dělat víno, tak by to mohl být problém. Doporučte mi prosím kdyžtak nějaký další postřik na perenosporu případně i nějaký universálnější, který je např. i na padlí, červenou spálu apod. Vloni jsem stříkání úplně zazdil a neměl jsem nic, letos je to tváří zdravě, ale ještě je kus léta a podzem před námi. Díky a přeju hezký den...  Z HK zdraví Ferby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 3.7.2012 11:45

Chcete-li provést preventivní postřik proti plísni révové, volil bych nyní kontaktní fungicid na bázi mědi, například Champion, Kuprikol,... Osobně ale preventivní postřiky proti plísni révové neprovádím, snažím se o pravidelnou kontrolu a zasahuji ihned po zjištění prvých příznaků napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 3.7.2012 12:08

Také nestříkám preventivně, hasím až případný požár.  VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 3.7.2012 12:58

OK, díky za reakce, možná plašim zbytečně, taky se nechci hnát do přehnané a preventivní péče, ale loňský rok mě velmi zklamal, odrůdy co mám jsou ve směs poměrně odolné (dle toho jsme je i vybíral), ale přesto byl tlak v loňském roce u mě takový, že šlo vše do háje a to dost rychle. No uvidím, ještě tomu asi dám čas, zatím je pravda vše OK, ale aby pak zase nebylo pozdě, je to pak ráz na ráz. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.144 (?), 3.7.2012 17:19

Zdravím Vás Ferby! Pestujete interšpecifické muštiaky, tam by som si s perenospórou hlavu nelámal. U nás sú teraz horúčavy a sucho, ale Vaša klíma môže byť výrazne odlišná. U Malveríny odporúčajú 2-3 postreky proti oidiu. Ako som už písal, z vlastnej skúsenosti viem, že pri omeškaní s postrekom proti oidiu rádovo 3 dni (za horúceho počasia) som už značnú časť úrody hrozna (ZW) nezachránil. Kontaktné prípravky na báze síry majú OL zvyčajne okolo 42 dní. Karathane má 35 dní. Rovnakú OL majú aj prípravky s hĺbkovým čiastočne systémovým účinkom: Bumper, Talent, Topsin... Najkratšiu OL- 14 až 21dní- z prípravkov s intenzívnym účinkom proti múčnatke majú Falcon, Zato, Discus a Quadris Max. P.S. Dithane proti perenospóre má OL 42 dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika