Střih révy - poradíte?



host - 11.130 (?) 
31.3.2017 10:13, zobrazeno: 4939x

Dobrý den, prosím poradil by mi někdo zkušený, jak provést střih? Viz. foto

Děkuji
Milan


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.130 (?), 31.3.2017 11:32

Stačilo by, kdyby měl někdo chvíli mi udělat pár čar do fotky, kde stříhat. Jsem marnej vinař :) Díík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.66 (?), 31.3.2017 12:20

Nové loňské výhony zkrátit na 2-3 očka. Také nejsem vinař, ale máte to strašnou houštinu wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 31.3.2017 16:01

To není úplně jednoduché. Jednak je už dost pozdě a druhak je to pěkný humus. V neposlední řadě je důležité i to, jak to vlastně chcete pěstovat. Na tažně, či na čípky(kordony). Popravdě řečeno, jako první a univerzální poradu bych v tomto případě střihnul všechny loňské výhony na 1 pupen. I tak jich bude docela dost. Příští rok se pak dá vybrat, co s tím.

Pokud by to bylo na mě, nechal bych jen tažně od hlavy, ale na to už je teď pozdě, jsou silné a ve špatném směru.

Vyhledejte na webu pár zmínek o řezu révy a pochopíte. Pak můžeme zabřednout do detailů. 

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.130 (?), 4.4.2017 15:43

Tak jo, díky, ostřiháno dle vašich rad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 5.4.2017 10:41

Rozhodně bych v letošním roce zcela zásadně pořešil podlom. Protože ten Vám dá prostor pro tvarování v příštím roce.

  • čím více bude letorostů tím budou slabší a méně vyzrálé
  • čím jich bude méně tím budou vyzrálejší a tlustší
  • tam, kde budu chít dřevo pro pužití v příštím roce měl by letorost zůstat
  • tam, kde hrozí přehuštění (např. 2 vyrašené pupeny z 1 místa) tam by se mělo vylamovat.

A to celé přizpůsobit tomu, aby na jaře byly na keři letorosty optimální tloušťky, zralosti a to na těch správných místech wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.5 (?), 5.4.2017 21:23

Teď je hlavně pozdě a už posledního března bylo...    Révy letos začaly tlačit mízu velmi brzy a teď teče plným proudem Je lepší počkat a stříhat až víno vyraší a míza opadne. Nenechte se odradit tím, že části, které byste měl odstranit budou zelené a části, které necháte budou nerozvité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika