Štěpování révy - stratifikace



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
12.3.2014 5:53

Byla to taková první rychlovka a stromový balzám jsem použil protože jsem neměl řízky ošetřené ponořením do vodní lázně s voskem, taky jsem jaksi přehlídl že na inspirujícím videu používal dvouočkové řízky. Při kontrole jsem zjistil že PETky jsou zevnitř orosené a tak jsem je odstranil a rouby přihrnul zeminou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 116.149 (?), 12.3.2014 15:13

Z komunikácie so skúsenými ovocinármi viem, že ak sa do rázštepu vedľa vrúbľa napatlá vosk, balzám či iné "ucpávadlá", ktoré sa časom roztekajú, výsledky v ujímaní sú horšie. Najlepšie je rázštep utesniť omotaním páskou či lykom a prípadne pretrieť zvrchu akrylátom. Platí to nielen u révy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.3.2014 18:35

Proto je tam asi ten toaleťák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.3.2014 21:10

Dnes jsem se u domu vrhl na další pokus s přeroubováním, tentokrát kupovaný Ustojčivyj Dokučeavoj naroubovaný na neznámé podnoži, roubovaná odrůda Preobraženie. Bohužel jsem si vercajk i s páskami nechal na zahradě, a tak bylo nutno improvizovat, protože řízky už byly namočeny od včerejška. Postup jako v předcházejících případech. Odstřihnutí hlavy, začistění řezu, rozštěp nožem, seříznutí roubů, zasunutí do kmínku, ucpání zbývající mezery mokrým toaleťákem, překrytí strečovou folií a omotání elektrikářskou natahovací páskou (to je ta improvizace). Roub jsem přímo zahrnul písčitou zeminou, z kmínku po ustřižení doslova valila "voda" jak réva již tlačí mízu.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 31.3.2014 12:18
O víkendu jsem opět experimentoval, tentokrát jsem na neznámou bílou skorou odrůdu narouboval odrůdu Eva. Tento bulhar mi vloni na zahradě poprvé zarodil a měl nádherné střapce a bobule, přestože počasí v době zrání bylo chladné a mokré. Tady na jižní straně domu mu bude ještě lépe, jen doufám že se zadaří, bo tato odrůda mi velmi špatně zakořeňuje. Zde jsem nemohl jít do země a i síla již starší hlavy byla velká, proto jsem zvolil nadzemní způsob s následným "umělým" zasypáním.
Stará hlava se spešl výhonem pro broušení drápů naší Černé Chvíle.
Stará hlava se spešl výhonem pro broušení drápů naší Černé Chvíle.

Eva
Eva





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 4.4.2014 12:15

Zhruba po 14ti dnech se začínají objevovat konkrétní výsledky přeroubování,  Preobraženie se už tlačí ze země.

Preobraženie
Preobraženie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.4.2014 12:19

Toaleťák dělá zázraky! laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 6.7.2014 16:01

Naroubovaná réva nejdříve narašila a zhruba do měsíce "odešla", zůstaly jen náznaky zeleného. Zda nakonec z toho vyrašila nebo znějakého záložního pupene nevím, každopádně se má nyní k světu. Jen doufám že to není z "kořene", to poznám až po odkrytí a sundání omotávky, vzhled listu odpovídá roubované odrůdě - Dunav.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.202 (?), 3.4.2014 13:16

Dobry den... chcel by som sa spytat ci mozem nechat kvitnu a nechat vyzriet strapce na novom stepovanom vinici? minuly rok som to odstrihol a tento rok uz to necham...  a tento rok som vrubloval do 20 rocneho vinica a uz zacali rasit pucky. Mam ponechat strapce ak budu alebo ich strihnut?

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 29.181 (?), 3.4.2014 18:58

Já si několikrát nechal na roubované odrůdě dozrát 1 hrozen a v dalším roce už byla normální úroda, jako na starších keřích. Samozřejmě záleží na tom, jaké má réva přírůstky. Na fotografii je naroubovaná odrůda Rošfor, která měla v 1roce přírůstek 2.5m a 1 hrozen. Druhým rokem už bylo 6 pěkných hroznů.

Rošfor v září
Rošfor v září
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika