Smysluplný počet hlav révy



host - 44.1 (?)
3.2.2017 15:23

Zase paráda, hned bych si dal ty v "pevném stavu". Počet sazenic ještě proberu s prodávajícím.   Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 17.241 (?), 3.2.2017 9:41

pro PavHorak: těším se, až to poroste:-). Máte nádherné Nero. Řez na kordon chystám u jiné révy, kterou mám zasazenou u dřevěneho domku. U něj mám zasazené celkem 4 sazenice, budu experiemntovat s pergolovým řezem a kordonovým řezem.

pro host: Děkuji. Vedení u sazenic na fotkách chystám na jeden tažeň. Loni v létě jsem sadil malé rostlinky, do podzimu vyrostly kmínky natolik, abych je mohl v zimě ohnout a vytvarovat už na kmínek + 1 tažeň. Na některých rostlinách mi to vyšlo jen pár oček na tažeň, ale u většiny mi to dalo "plnou" délku tažně, tj. dosahuje až k následující révě v řadě. Samozřejmě je otázka, jak se jim bude dařit, zda vůbec něco vyraší (třeba bude révě vadit, že jsem ji vytvaroval už teď, když ještě neproudí míza) a taky už v jiném vlákně zmiňvaný spon cca 88cm se může ukázat nevhodně málo. Jsem ale optimista a příroda si nějak poradí, byť třeba ne k plnému potenciálu v révě ukrytém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 10:05

Děkuji. Já budu sázen jen 5 sazenic k jižní stěně garáže. Stolní odrůdy Vostorg, Galahad, Prezent, Vanessa a Bv 16 20 2 Zlata, od sebe cca 110cm. Taky bych pořeboval vedení na jeden tažeň. Dnes mi má přijít kniha o pěstování révy (tady na fóru doporučovaná), tak se těším až budu čerpat informace :)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 3.2.2017 12:24

Pre stolne odrody podla mna ste nezvolil dostatocny priestor. Tam treba mat dostatok stareho dreva, co pri rynsko-hessenskom vedeni 110cm od seba nebudete mat. Ja mam tiez juznu stenu garaze, pri Trnave, takze mikroklima takmer subtropicka. Mam tam posadeny Jalovenskyj ustojcivyj, ktory v 3 roku po vysadbe zabral 70% steny (sirka 5m + vyska od 2,5 na kraji po 5 m v strede - sedlova strecha). Vostorg je posadeny cca 0,5 m od zapadneho rohu, vyplna zbytok + je vedeny na pergolu cca 4x5m o ktoru sa deli spolu s Nerom. Vostorg bol sadeny zaroven s Nerom aj Jalovenskym, no prvu sezonu ho poskodil pes, takze je o rok vyvinovo pozadu. Nezabral teda este celu urcenu plochu, no tuto sezonu to uz dozenie. Nero uz dosiahol jemu urcene hranice Vsetko na podpniku K125AA. To len k tomu, aby Ste vedel, ze menej je niekedy viac. Su to vsetko bujne rastuce odrody, ktore aj bez postrekov a pri prakticky plnom zatazeni urodou maju >3m letorasty, treba im teda dat dost priestoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 13:10

Děkuji. Moc jste mě teda nepotěšil :) Sazenice budou prostokořené, zeď je dlouhá 6metrů. Tak jestli se budu muset rozhodnout tam dát o jednu míň, tak nebudu vědět kterou oželet.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 3.2.2017 14:59

Pro host 17.241 

Díky za pochvalu Nera a na ukázku ještě Rondo na pergole. Mám všechno na kordon a cca 90až100cm od sebe a noproblem.  Do 100cm vyjdou 3 očka po 30cm x2 máte 6 oček a z toho většinou 12 krásných hroznů. A pak to pěkně teče haha.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 3.2.2017 15:16

Nespochybnujem Vase dobre skusenosti pri danom sposobe vedenia, avsak nie vsetky odrody dobre rodia na kratkych 2-ockovych capikoch. Myslim, ze napr aj taky Vostorg vyzaduje dlhsi rez a pre vacsiu kvalitu hrozna aj viac stareho dreva. Nero je nieco medzi mostovou a stolovou odrodou, mozno je plastickejsi, neviem. U mna sa na svoju volnost nestazuje. Ale Vostorg a jeho potomka Galahad by som tipoval, ze ocenia skor ten dlhsi rez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.2.2017 15:17

Ne že bych vám to nezáviděl. Ale proboha, jak to takhle můžete nechat bez ochrany? Kde zahrádkaříte? Kdybych to já takhle vystavil, druhý den tam sedí dvacet kosů a třicet kvíčal a třetí den jen třapiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 3.2.2017 15:23

Zase paráda, hned bych si dal ty v "pevném stavu". Počet sazenic ještě proberu s prodávajícím.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 3.2.2017 15:36

Pane PP přece nebudu fotit pytlíky, které jsem sundal před focením. Ale Somerst Seedless jsem přikrývat nemusel, protože ho děti snědli jako kosi.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 3.2.2017 17:08

Pane pavhoraku, jak se jmenuje ta odrůda na třetím obrázku s těmi bobulemi do růžova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika