Sazenice révy 2016



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.145 (?)
14.8.2016 8:05

nikto nemá tak kvalitne a prehľadne a poučne s radami spracovanú ponuku odrôd viniča na webe ako slovpalnt! (a samozrejme sa za to aj zaplatí) a také kvalitné odrody sa nedajú nikde kúpiť! ani nejaký milaník, čo si dopestije zopár kúskov niekde v kelímkoch od jogurtov, biedu v ponuke na slovensku by určite nevytrhol! takže ak a ti nepáči NEKUPUJ! ja som vďačný za to,  že slovplant existuje, že som si tam mohol nakúpiť odrody o ktorých som dlhé roky sníval, a že si ich môžem teraz dopestvať vo svojej záhrade a pochutiť si na svojom hrozne! komu sa to nepáči, nech tam NEKUPUJE! ostatní sme radi že si nakúpiť môžme, a nevšimol som si žeby nemali na konci sezóny vypredané! ato platí nie len u viniča ale aj u ostatných druhov ovocnín!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 12.8.2016 16:51

Zas by som z toho nerobil velku vedu. Aj moje vlastne sadenice som vypestovaval vo vnutri a po presadeni von som ich musel tienit, lebo sa velmi lahko spalili. Taktiez ani okolo korienkov by som nemudroval. Kazdy odrezok mi zakorenoval inak. Ale nakoniec aj tie najslabsie, ktore som chcel vyhodit, po presadeni do vonkajsej pody rastu ako z vody. Su mozno o mesiac oneskorene, ale naozaj staci jeden maly korienok a sadenica prezije a neskor to dozenie pomalsi zaciatok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 87.122 (?), 12.8.2016 17:02

zohnať kedysi pred rokmi sadenice viniča bolo priam nemožné, hlavne kvalitné stolové odrody, teraz tu máme skvele zárahníctvo, stačí len pár klikov a máme to doma, a neschopní hotentoti tu mudrujú!  a nič im nie je dobré! to je hrozné!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.177 (?), 12.8.2016 22:16

Áno páni, prežijú. aj doženú.  Len za tie peniaze je to "trochu slabé". Nemá každý peňazí na rozhadzovanie. Neschopnými hotentotmi by som sa neoháňal. Hodnotím to čo som kúpil. Sám produkujem ovocné výpestky a nad kvalitou ponúkanou v predaji sa častokrát len pousmejem. Takisto vinič nadupaný listovými hnojivami so slabými korienkami mi nie je po vôli. S pomerom koreňovej a nadzemnej biomasy možno 1:3, alebo 1:5. Máme rozdielne názory a o tom je fórum. Nie je to však dôvod na používanie expresívnych výrazov pán Ján. Asi kupujete iba od slovplantu a nemáte s čím zrovnávať. Ja žiaľ mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 127.32 (?), 13.8.2016 5:40

úpal dostane aj človek ak vyjde na slnko, nie to rastliny a váš vinič, takže na vine nie je slovplant, ale ty! že si sa tomu neprispôsobil, a náhodou som nakupoval pre istotu od rôznych vinohradníctiev a aj z hornbachu, ale tie odrody ktoré ponúka slovplant sa nedajú kúpiť NIKDE! takže viem o čom píšem! takže vďaka za to že také záhradníctvo tu máme na tom našom zaostalom politicky rozvrátenom politikmi rozkradnutom slovensku!cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 13.8.2016 6:16

Tak mozno specialne pre vas ponuka slovplant na predaj aj dvojrocne sadenice. Tie su predavane vo velkom kvetinaci a su paradne prekorenene. Tie uz tienit vobec netreba a rastu jak burina. Hned dalsi rok mi prinasaju celkom peknu urodu. A myslim, ze stoja uplne rovnako tie zakorene odrezky. Skuste sa u nich informovat co vsetko maju v ponuke...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 14.8.2016 0:48

pokial viem, tie 2 rocne sadenice su len pri osobnom odbere v Limbachu. Su to vlastne nepredane sadenice z minuleho roku, takze vyber je vyrazne obmedzeny a asi tam nebudu tie najzaujimavejsie odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 14.8.2016 0:35

Ja som bol spokojny s kvalitou sadenic Slovplantu. Bolo to mozno prave tym, ze som kupoval skoro vsetky osobne a prave tak ako spomina Pepa - 2 rocne. Tieto boli velmi dobre prekorenene, takze i bez tienenia rastli velmi dobre. 

Ale kupil som v Slovplante aj cca 8ks toho-rocnych, v tej standartnej kvalite a to bol voci tym 2-rocnym jasny rozdiel v zivotaschopnosti.

Nemohol som ich vysadit hned, lebo som mal vela inej dolezitejsej roboty, tak som ich nechal v povodnych kvetinacoch vonku v tieni vo vanicke s trochou cca 3cm vody na spodu. To bolo v juni. Po niekolkych dnoch vsak uz na listoch dali najavo ze im nieco prekaza. Myslel som, ze mozno ta stala vlhkost substratu, preto som vodu z vanicky vylial a len ich zalieval, ked sa javil substrat suchsi. Viacerym rastlinam potom zvadli listy a jednej aj celkom vsetky opadali. To ma prinutilo okamzite ich vysadit. Nakoniec sa ujali vsetky, ale ten jeden opadany vyzeral uz mrtvy - no nakoniec po dlhsom case vyhnal zo zeme vyhon. Vtedy som sam sebe daval vinu, ze im neviem zabezpecit optimalnu vlhkost. Ale moze to byt prave tym, ze rastliny nemali dostatocne korene primerane nadzemnej casti a preto boli take citlive.

Najlepsie je vysadit rastlinu co najskor do pody a zasadit ju podstatne hlbsie ako bola original v kvetinaci. A pravidelne zalievat. 

Aj ja som mal dojem, ze ten dobry stav nadzemnej casti pri kupe je dosiahnuty hnojenim na list v Slovplante. Aj v samotnom navode na pestovanie od Slovplantu je odporucanie hnojenia na list a to som ja nerobil. 

Ja nevidim dovod platit tu vysoku cenu Slovplantu, ked su aj viaceri ini predajcovia rezistentov. Ujali sa mi vsetky sadenice aj od inych. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 14.8.2016 0:42

Toto forum je dobre prave na to aby citatel vedel, ze nie je odkazany len na Slovplant, ale su tu aj ini dobry predajcovia sadenic.

"Rezistentne" sadenice predava aj pan Penicka od Zvolena, toho sme v tejto vetve este nespominali. Poziadajte ho o zoznam jeho odrod, bolo tam okolo 300 odrod mnohe tazko zohnatelne novinky.

A pozrite si tu ake maju korene jeho sadenice este pred zasadenim do kvetinaca: Peničkova metóda zakoreňovania viniča

A jeho ceny su omnoho nizsie ako v Slovplante, to plati aj pre vsetkych inych predajcov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 35.145 (?), 14.8.2016 8:05

nikto nemá tak kvalitne a prehľadne a poučne s radami spracovanú ponuku odrôd viniča na webe ako slovpalnt! (a samozrejme sa za to aj zaplatí) a také kvalitné odrody sa nedajú nikde kúpiť! ani nejaký milaník, čo si dopestije zopár kúskov niekde v kelímkoch od jogurtov, biedu v ponuke na slovensku by určite nevytrhol! takže ak a ti nepáči NEKUPUJ! ja som vďačný za to,  že slovplant existuje, že som si tam mohol nakúpiť odrody o ktorých som dlhé roky sníval, a že si ich môžem teraz dopestvať vo svojej záhrade a pochutiť si na svojom hrozne! komu sa to nepáči, nech tam NEKUPUJE! ostatní sme radi že si nakúpiť môžme, a nevšimol som si žeby nemali na konci sezóny vypredané! ato platí nie len u viniča ale aj u ostatných druhov ovocnín!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.42 (?), 14.8.2016 9:46

Nikto vam slovplant neberie. Ja som tiez rad, ze tu je, ved cim viac moznosti tym lepsie pre zakaznika. Ja som tam tiez kupoval na zaciatku, ked som este nevedel o inych moznostiach. A tych inych moznosti je tu viac. 

Je zaujimave, ze tak nekriticky do neba vychvalujete Slovplant a Milanika (pan Penicka) len tak zvoleja zhodite a sirite tu o nom celkom nepravdive informacie bez toho zeby ste od neho co i len raz nakupili. Myslim tym vase tvrdenie o kelimkoch od jogurtov. Ved prave tu sa pan stazoval, ze sa pozrel na korene sadenice Slovplantu a boli velmi biedne, a na fotke sadenic Milanika (pozri link v minulom prispevku) vidno bohate korene, a tie korene budu este omnoho bohatsie ked to presadi do kvetinaca, tam sa rozrastu a dostanu sa zakaznikovi. A jeho sortiment odrod je mozno i bohatsi ako ma Slovplant a to pan Milanik s mnozenim zacal len nedavno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika