Rozmnozovanie potapanim



host - 190.86 (?) 
15.5.2018 19:22, zobrazeno: 3119x

 v starsom vinohrade sa mi nedari podsadzat vypadnute korene sadenicami ktore sa malokedy ujmu a rastu.rozhodol som sa toto riesit potapanim.to znamena, ze zo susednej revy vypestujem posledny letorast aky dlhy sa da, na jesen ho ohnem zakopem jeho cast do zeme a koniec vyviazem na kolik ktory bude na mieste chybajuceho korena.viem ze vznikne pravokorenna reva ktora nemusi dlho vydrzat kvoli fyloxere ale: na druhy rok tam mam aku taku urodu a az pojde o odrodu ktorej korene dorastaju rychlejsie ako ju zere revokaz tak by to nemuselo byt nezmysel.mam uz vo vinohrade niekolko pravokorennych korenov(zapichol som konarik revy do zeme) niekolko rokov.niektore sa drzia v pohode niektore vyschli.potrebujem poradit kedy mam odstrihnut mladu rastlinu od materskej.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 87.43 (?), 19.5.2018 8:56

Sám jsem takto vloni vypěstoval novou révu a už letos na jaře odřízl od mateřské révy.Předem to chce ale dobře připravit půdu do které se bude réví potápět, tzn,dobře prokypřenou bez plevele.Potom jsem do cca 30-50 cm díry vložil réví, zahrnul zeminou a zatížil kamenem.Po celá délce potopení réva pustila síť velice hustých kořínků.V horní nadzemní části jsem vylamoval narostlé letorosty které jsem nepotřeboval a naopak vyvazoval letorost, který jsem potřeboval v místě nové révy.Za rok dorostla do výše přez dva metry se sílou tužky.Již letos po odříznutí réva bude plodit.Množství hroznů jsem zredukoval na dva, aby se nevysilovala.Je to nejrychlejší způsob jak udělat novou pravokořenou révu.Co jsem zkoušel z řízků, tak to trvalo do takto narostlé révy o dva roky déle.Letos chci takto rozmnožit i angrešt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 225.12 (?), 28.8.2018 23:16

Píšu nekde že po roku, nekde že po dvoch rokoch ale když ji nebudete jinam presázet tak je to jedno, nechte ji dva roky napojenou na materskou rostlinu.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika