Ribier, Olšava, Okava a Julski Biser?



Stránky: 1,  2   
host - 172.35 (?) 
7.3.2009 11:10, zobrazeno: 15204x

Dostal jsem ostříhané pruty vinné révy odrud Ribier, Olšava,Okava a Julski Biser a potřeboval bych poradit jak je zasázet do země, na kolik oček, zdanechat vše chna očka živá a co je to za odrudy.Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 34.60 (?), 7.3.2009 22:11

Délka réví cca. 30 cm, jedno očko nad zemí cca. 5 cm, udělat kopeček asi jako krtinu, spodní očka není třeba vyslepovat, pod spodním očkem nechat čípek cca. 1,5 cm, zasázet co nejdříve, při špatném skladování schnou a trpí plísní.  Olšava - růžová, velkoplodá, středně pozdní,  přeplozuje - nutná redukce sklizně,  při redukované sklizni velmi chutná, odolná k mrazu. Okava - bílá, velkoplodá, jemná slupka - pozor na vosy a jinou havěť, velmi chutná, - také nutná redukce sklizně. Julski Biser -  žlutá velkoplodá, vymrzá - nic moc, já bych to nesadil, to je lepší třeba PRIM. Ribier je franc. modrá pozdní odrůda - také bych to u nás nesadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.35 (?), 10.3.2009 9:53
Díky za vyčerpávající odpověd.Chtěl bych se ještě zeptat co je za odrudu PÓLA.Jsme ve okr.ZN.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 10.3.2009 10:29

POLA... červenofialové velké bobule, zraje zač. září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.60 (?), 10.3.2009 20:40

Pola je na znojemsko určitě vhodná.  K popisu bych dodal, že Pola sice jako většina stoláků hodně zmrzá, ale zato plodí i z podoček, takže i po mrazech dává celkem slušnou úrodu.  Přeplozuje,  je nutná redukce násady a bujná podnož, případně hnojení a závlaha. Už dva roky ji nestříhám na tažně, ale pouze krátké čípky, stejně jako Olšavu a hrozny jsou vinikající. Opravdu stačí zatížení do 5 oček na metr a ještě provést probírku.  Všechny uvedené odrůdy jsou čistá evropa a potřebují normální chemickou ochranu! Pokud máte rád čistou chuť hroznů podobnou chrupkám,  jemnou slupku a chrupkavou dužninu, tedy bez různých jahodových chutí či pachutí, bez protivného slizu či nestravitelné slupky, tak je vaše volba dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 10.3.2009 10:36

Julski Biser... první úrodu čekám teprve letos, takže o chuti nemohu diskutovat, ale za ty dva roky co mi roste na zahradě:

- nebyla napadena žádnou chorobou, roste bujně, letos u nás bylo minus 18-20 a mohu říci že mrazuvzornost je zatím 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 10.3.2009 11:07

Osobně bych také nesázel ani jednu z jmenovaných, navíc nevěřím např u Julského Biseru odolnosti k chorobám, ve všech popisech je něco jiného, vybírám např. tento.

Ještě popis Olšavy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.167 (?), 11.3.2009 7:28

Olšavu mám také. Chemická ochrana je nutností, to potvrzuji. V mých podmínkách roste velmi slabě.

Podle těch popisů by měly být odolnosti a růst J. Biser/Olšava podobné. Alespoň podle mých zkušeností tomu tak není... tedy pokud jsem nekoupil s visačkou J.B. úplně něco jiného, což se také mohlo stát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.198 (?), 30.11.2009 10:55

S Olšavou mám naprosto jiné zkušenosti. Bujný růst, absolutně zdravá bez postřiku na rozdíl od vedle stojící bílé chrupky, která letos nezvládla atak zřejmě perenospory nebo plísně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.44 (?), 15.3.2009 10:42

Já to dělám takto. Ostříhané pruty dám do vody (odříznu vrch PET lahve) a dám na chladné, světlejší místo (sklep, chodba...) Po měsíci obrazí, po dvou mají lístečky. Po 15. květnu sázím ven a zapráším stimulátorem, buď přímo na stanoviště nebo do opět PET lahví pro případné sazení na jiné místo. Nezapomenout do PETky udělat dole dírky, aby mohla odtékat voda. Úspěšnost více jak 90 %, ono je to totiž původně plevel..., no a ten se chytne všude 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika