Řez na čípek nebo na tažeň



host - 236.98 (?) 
22.7.2009 14:26, zobrazeno: 6799x

Dobrý den.

Měl bych dotaz, prosím o radu která z těchto odrůd je vhodná na řez na krátké čípky a která je vhodnější na řez na delší tažně.Mě osobně by, co se růstu a umístění týče vyhovovaly spíš ty čípky.Mám představu o kmeni a čtyřech stálých ramenech, na kterých bych stříhal dvouoké čípky.Výška horních ramen(tedy i celého keře) kolem 2 metrů a spodních kolem 1metru.Na jednom rameni nechat tak 6 pupenů.

Mám odrůdy: Prim, Nero,Alden, Krystal,Sylvánské zelené

Děkuji za rady

Roger

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pety22 - (23) - 115.1 (?), 26.7.2009 11:06

Prim - odroda vhodna pre pestovanie na strednom i vysokom vedeni, s rezom na tazne. Dobre jej vyhovuje i pestovanie na pergolach.

Alden- stredne alebo vysoke vedenie, s rezom na 1 tazen vodorovne vyviazany.

Krystal -stredne alebo vysoke, s rezom na dlhe tazne.

Nero - rez na dlhe drevo

Sylvanske - stredny spon na rynsko - hessenskom vedeni s rezom na dlhe tazne.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

vybrate z:  "pestovnie revy vinne v zahradach - pavel pavlousek"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika