Réva v občas zaplavené oblasti



host - 243.3 (?) 
10.9.2018 12:49, zobrazeno: 1810x

Zdravím přítomné vinaře,

mám pozemek v místě, kde se cca jednou za 10-15 let vylije řeka a pozemek je zaplaven (maximálně 40cm do výšky klidnou hladinou vody). Je rozumné na tomto pozemku vysadit révu? Jde o cca 50 rostlin na zahrádku, nic velkého. Je mi jasné že ten rok, kdy dojde k záplavě z úrody nic nebude, jde mi spíše o to, jestli to réva přežije...

Děkuji všem za případné reakce.

Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 11.9.2018 20:39

Občasné zaplavení by nemělo vadit. Horší by byla stálá vysoká hladina spodní vody. Měl jsem spolužáka z Hodonína, kde jeho příbuzní měli zahrádku s tímto problémem a révě se tam nedařilo.

I tento problém dokážou někteří nadšenci vyřešit navážkou.

Dočasné zaplavení do výše 40 cm by nemělo ani zničit úrodu, ale volte raději vyšší opěrnou kontrukci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.3 (?), 13.9.2018 9:12

Děkuji za reakci. Otázka je, co konkrétně znamená vysoká hladina spodní vody? Sousedi, kteří mají studnu tvrdili, že voda je tam 3 metry pod povrchem...

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.9 (?), 13.9.2018 10:04

Mám révu na pozemku s hladinou vody kolem půl metru, v letošním roce kolem metru, některé hlavy mají dvacet let a více, byly tam i v době záplav. 

Réva roste jak z vody smiley a plodí krásné hrozny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 112.233 (?), 13.9.2018 16:49

Povodně s četností menší než jednou za deset let jsou v ČR zpravidla s dobou trvání kretší než 14 dní a to většina rostlin v střednětěžké a lehčích půdách ustojí bez následků. Pokud by bylo zaplavení častější a nebo půda vododržná (těžká, bylo by potřeba to řešit vhodnou podnoží nebo výměnou (vylehčením) substrátu v mírně větší výsadbové jámě. Pokud je hladina trvale výše (např. 0,5 m pod terénem) řeší se to výsadbou do vysokých hrůbků nebo vyvýšených záhonů.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika