Réva roste, květ nasadí a nic



host - 204.1 (?)
17.5.2007 5:41
Taky by mohlo byti malo fosforu ten ovlivnuje kveteni jestli nemate prehnojeno dusikem rozbor pudy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jmodrany - (1), 30.9.2005 20:21, zobrazeno: 9132x
Mám 5 let zasazené 2 hlavy révy.Každý rok nasadí květ - opadá a ani kulička. Jen asi před dvěma lety 5-8 hrozínků.Jsem úplnný začátečník a navíc ani moc šikovný pěstitel.Prosím o radu-hnojení nebo ...?
Adresa :
jmodrany@seznam.cz

Děkuji předem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xkratoc6 - (1), 26.10.2005 21:52
To môže byť podnožou alebo klimatickými podmienkami. Ak tá ktorá odroda má nevhodnú podnož dochádza k sprchávaniu a tomu sa nedá vyhnúť ani hnojením. Révu treba vyhodiť a nasadiť si odrodu pri ktorej si si istý že nebude sprchávať to je moja rada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 24.11.2006 12:08

Pokud není réva roubovaná, může být problém i v samé odrůdě nejspíš v souvislosti s typem půdy. (Měl jsem kdysi pravokořenou hlavu Neuburského, které má prý samo o sobě sklon ke sprchávání a pěstoval jsem jej v dobře hnojené, ale slínové půdě (Haná), což prý celý problém ještě umocňuje.) Ale problém může podle mě být i v absenci některého prvku (Mg) nebo některých stopových prvků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.82 (?), 27.12.2006 17:47
Jeden z možných důvodů: většina odrůd révy má květy oboupohlavní, některé (většinou kvalitní stolní odrůdy hybridního původu) ale mají pouze květy samičího typu; takové potřebují v blízkosti odrůdu, která je opylovačem a kvete ve stejnou dobu. Další možná příčina: některé odrůdy evropské révy vyžadují v době květu pro opylení tak vysokou teplotu, že v dané lokalitě tato teplota v běžných letech není dosažena. Doporučuji mimo vinařské oblasti vybírat odrůdy vhodné do okrajových oblastí. peregrin@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.187 (?), 16.5.2007 16:48
dobrý den všem. máme podobný problém.loni nám jedna rostlina kvetla ještě v řijnu po sedmé. předloni kvetla 4x, a rok předtím taky.hrozny žádné. prostě rozkvetla a opadala. už jsme ji vyhodili,jen by mne zajímalo,jestli se s tím dalo něco dělat,a čím to mohlo být. dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 17.5.2007 5:41
Taky by mohlo byti malo fosforu ten ovlivnuje kveteni jestli nemate prehnojeno dusikem rozbor pudy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.34 (?), 31.5.2007 15:57
Mě to děla Moravský muškát (a to se říká že nesprchává) a na koštu mi poradili:
Zaštípat konce letorostů těsně před kvetením. Pak jsem to v knize Rukojeť vinaře načel taky. Letorosty jsou v době kvetení i 1m dlouhé, vyrazí na konci fazochy a dočasné pozastavení růstu umožní využít živiny pro lepší odkvetení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika