Réva - poškození listů



Stránky: 1,  2   
jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?) 
7.6.2010 16:15, zobrazeno: 12002x

Dobrý den, mohu Vás požádat o radu co se děje s mojí révou? Za poslední 4 dny se kroutí a schnou konce listů...  Kolem 15.5. jsem ošetřil révu přípravkem Dithiane...

réva
réva
réva
réva
réva
réva
réva
réva
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 7.6.2010 18:10
Že by červená spála?
Nevypadalo to ze začátku takhle?
Nevypadalo to ze začátku takhle?
.. a zase Kodrjanka!
.. a zase Kodrjanka!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav.mb - (8) - 123.196 (?), 7.6.2010 22:15

Révu mám bohužel na chatě, byl jsem tam minulou středu a ničeho jsem si nevšimnul a včera toto...  mám dohromady 14 hlav - každou jinou a je to víceméně na všem.  Nejmín mi připadá napadnutá - GuzalCara a Mramornye... ve středu vložím ještě nějakou fotku celého keře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.82 (?), 7.6.2010 21:03

Dobrý den, ve vašem případě se zřejmě jedná o plíseň révy. Příznaky napadení: žluté olejové skvrny na horní straně listové čepele, u modrých odrůd načervenalé skvrny. Na spodní straně listů se tvoří bílé povlaky, poté listy hnědnou a nekrotizují. Mohou usychat celé listy. Tím, že se o víkendu zvýšily teploty a byl déštˇ, je to ideální stav pro tuto houbovou chorobu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.192 (?), 7.6.2010 21:42

Pokud fleky nejsou olejově žluté a zespodu bílé, jedná se plíseň šedou, která obvykle napadá až zrající hrozny, ale v době velké vlkosti může poškozovat i zelené části rostlin. Odumírají pak části nebo celé listy, vyjímečně i letorosty.

Ať žije horké léto!  Vinaři mají také rčení: Sucho škody nenadělá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladimir.SD - (12) - 124.211 (?), 7.6.2010 22:35

presne toto sa stalo s mojimi, tento rok vysadenými sadenicami, keď po troch daždivých týždňoch prišli 3 slnečné, veľmi teplé dni. sadenice zarazilo v raste a listy vypadali presne ako tu na obrázku. Potom po pár dňoch akoby sa z toho spamätali a začali pekne rásť, no znovu začalo pár dní pršať a teraz zase prišlo prudké slnko, a na sadeniciach mi znovu začínajú usychať listy a na niektorých aj celé rastové vrcholce :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Palo1 - (14) - 173.2 (?), 8.6.2010 19:34
Hm asi nás je viac. Ja som našiel škvrny a šede povlaky na hrozne o ktorom som si myslel že je rezistentná labruska a ide ma s toho poraziť.Môžu mať labrusky pleseň eévovú???:-(
List zo šedým povlakom a poškodený od dažďa
List zo šedým povlakom a poškodený od dažďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ropucha - (14) - 247.9 (?), 11.6.2010 8:57

Dobrý den.

Můžete mi pomoc s určením nemoci a čím révu posříkat?Omlouvám se za foto ale lepší to nedokážu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.75 (?), 11.6.2010 11:09

Napadení roztoči, stříkejte insekticidním přípravkem proti roztočům a savému hmyzu (např. svilušky, hálčivec,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 11.6.2010 11:55
Třeba MAGUS 200 SC. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika