Proti okusu zveri - ochrana revy v lete



Stránky: 1,  2   
host - 208.20 (?) 
24.6.2009 11:45, zobrazeno: 10773x

Viete mi prosim niekto pomoct - SURNE? Mam mladu tohtorocnu vysadbu vinnej revy, ktora je sice chranena do vysky cca 60 cm tubusom, ale nad tymto tubusom mi ju nieco okusuje, vrcholky mam poodkusovane... Viete mi prosim poradit ako tomu zabranit?  Najlepsie ak poznate z vlastnej skusenosti nejaky repelent, ktorym to postriekat. Najlepsie ekologicky, prirodny... ale moze byt aj "chemia" - som uz zufaly :-(

Vopred vdaka za pomoc

JM

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.10 (?), 24.6.2009 12:52

Zkuste repelent Aversol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 24.6.2009 22:22

Zajímalo by mě, zda révě škodí hryzci a hraboši nebo ji nechávají na pokoji, na rozdíl od ovocných stromů. Přeji pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.168 (?), 25.6.2009 21:39

Hryzci a hraboši  likvidují kořenový systém. Na hektarové parcele mám někdy pozdežraných 10 ks, ve špatných letech to byly i stovky. Ovšem ovocné stromy v sousedním sadu dokázali likvidovat na 100 %.  Větší škody dělají hryzci. Kde se vyskytují hraboši, tam se jedná od škody počítané v kusech. Starší keře již nejsou tak ohrozené.

Výše popisované škody dělá srnčí zvěř.  Repelenty pomáhají jen částečně a důležité je postřik každý týden obnovit.  Dobré je révu častěji stříkat přípravky s fopetem, ten je hořký a srny ho nemají rády /Melody combi, Folpan, Ridomil Combi atd./.  Důležité je mladé výhony včas vyvázat. Srny mají rády mladé vrcholky, které různě trčí do prostoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 62.53 (?), 19.4.2019 22:08

Mám stejný problém jako tazatel. Každý rok, 6 let po sobě mi vždycky nové výhony sežerou srnky, takže po 6 letech pěstování jsem se dostal k tomu, že min rok jsem poprvé vypěstoval kmínek a tažně. To co by běžně trvalo 2 roky u mě trvalo 6 let. I tak je sazenice pořád tenká a neduživá. letos jsem se dožral a nakoupil kari síť, nařezanou tak aby z ní na všechny strany trčely dráty a opřel je nad sazenicemi do Ačka, z každé strany jednu síť. Pokud zvěř příjde a bude opruzovat, budou je trčící dráty prudit. Teda doufám v to. Volnými konci se do sebe obě kari sítě nahoře zaklesnou a na zemi zapíchnou do země. Vítr s tím nehne. Jsem zvědavý jestli se to osvědčí, protože jestli ano, stálo to pár korun a až keř víc vyroste, stačí to pak jenom odstranit. Je ale potřeba koupit kari síť s velkou hustotou, je s velkými vzdálenostmi mezi dráty. Na repelenty nevěřím, soused, myslivec, mě od toho sám zrazoval, protože to u sebe na vinohradu zkoušel a nepomohlo. U něj pomohl až vysoký plot, jinak taky jenom pěstoval a nic z toho nebylo, všechno ožrané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 63.76 (?), 3.5.2019 22:52

Zatím to funguje, vysoká mi ožrala o 10m dál po svahu listy mladé hrušky, ale na révu se nedostala, takže nechci chválit dne před večerem, ale zatím se zdá že kari síť do A jako ochrana funguje, aspoň zatím. uvidíme co bude až budou letorosty výrazně delší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 5.5.2019 6:47

Být Vámi, zainvestuji raději do normálního oplocení pozemku. Jak to budete dělat, až budete muset stříhat, vyvazovat, dělat zelené práce, stříhat hrozny? To budete pokaždé tu kari síť oddělávat? To opravu není šťastné řešení..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.21 (?), 6.5.2019 18:00

Pokud mám zasazeno 5 hlav, tak kvůli tomu fakt oplocovat nebudu. Resp jednou asi ano, až jich bude podstatně víc a ujasním si kolik toho vlastně chci mít a jak velkou plochu mám vlastně oplotit. Zahradu mám přes čtvrt kilometru dlouhou, to bych fakt nezaplatil. Je to provizorní řešení za pár korun a jako takové se zatím osvědčilo. Uvidíme dál. Jinak vysoká jde nejvíc na čerstvě narašené výhonky, na velké už ani moc ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.94 (?), 25.5.2019 11:52

Letorosty mají už místy 30cm a zatím žádný okus. Mezitím dosazeno dalších 5 hlav a opět rovnou zasíťovány. Zatím spokojenost. uvidíme jak to bude dál až letorosty přerostou výšku kari sítě a vršky budou nad ní, nechráněné. V každém případě se mi už ale nestane že bych byl úplně bez úrody protože vysoká ožrala mladé rašící letorosty a nebyly ani přírůstky, tj. nebylo na jaře co stříhat a tím pádem ani úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 25.5.2019 15:38

ukaž foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika