Co je to za odrůdu?



host - 13.187 (?)
4.10.2012 20:50

To na tom stromě je stolní odrůda chrupka bílá. Doufám. Z fotky těžko soudit, ale vše tomu napovídá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 8.6.2012 12:12

Zala Gyongye neboli Perla Zali je sice interspecifická odrůda se zvýšenou odolností k houbovým chorobám, ale její odolnost k plísni révové je nedostatečná. V roce 2010 u mne kompletně celou její úrodu plíseň zlikvidovala. Proto jsem ji ze své kolekce vyřadil a už ji nepěstuji, byť mi jinak vyhovovala. Netoufám si tvrdit, že na fotkách je Perla Zali, každopádně mi ji to připomíná, na druhou stranu -26 nevydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.211 (?), 8.6.2012 21:21

Máte pravdu, Zala Gyongye je odolná voči hubovým chorobám keď je vysadená na dobrom mieste a keď je dobrý rok. Ale aj na nej som už videl aj perenospóru aj oidium. Neviem, ťažko s istotou povedať čo je to za odroda, z tých dvoch fotiek sa to nedá jednoznačne určiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 10.6.2012 22:06

Já jsem viděl perenosporu i na Bacu Noir - bylo to právě v roce 2010. Tehdy zplesnivělo v naší dědině všechno a všem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.187 (?), 4.10.2012 20:50

To na tom stromě je stolní odrůda chrupka bílá. Doufám. Z fotky těžko soudit, ale vše tomu napovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 11.7.2012 20:26

Dobrý večer všem. Dovolil jsem si použít tohoto již existujícího threadu ke svému dotazu. Na jaře se mi s novými sazenicemi příliš nedařilo a u jedné mám pochybnosti o správnosti odrůdy (viz foto) - původně se má jednat o Rulanské šedé. Měl jsem kolem nakopčené růvky a když jsem to dneska odkryl, abych přestřihl nové kořínky, tak jsem zjistil, že nové výhony rostou z místa poměrně "nízko" na kmínku, cca 5 cm pod vrcholem roubu. Je možné, aby se jednalo o podnož? Podle atlasu by to pak vypadalo na Kober (?), Rulanské v tom nějak nevidím. Petr L.

Neznámá odrůda vinné révy.
Neznámá odrůda vinné révy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 11.7.2012 21:13

Vypadá to opravdu na nějakého divočáka. Rulandské to pravděpodobně opravdu nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 12.7.2012 14:17

Také si myslím, že to bude spíše podnož. List odrůdy Rulandské šedé má sice podobný tvar, ale měl by být na povrchu vrásčitý, hrbolatý, nikoli hladký a lesklý. Ostatně listy můžete snadno vzájemně porovnat, pokud nemáte jen tuto jedinou sazenici RŠ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.78 (?), 12.7.2012 15:09

Děkuji oběma za odpověď. Porovnat to bohužel nemůžu. Kupoval jsem to sice všechno v páru (chtěl jsem si nejprve ověřit vhodnost zdejších podmínek), ale druhá sazenice odešla už hned zjara a z této vyrostlo tohle. Příští rok to tedy zkusím znovu a tohle přesadím někam bokem. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.236 (?), 12.7.2012 23:09
Zdravím Vás Petře! Môžete veriť, že to, čo Vám vyrástlo, je podpníkový vinič, nie Ruland sivý. Ak máte vzťah k vrúbľovaniu, je síce už dosť neskoro, ale ešte byste podpník mohol prevrúbľovať systémom zelené do zeleného. Odrežte jednokolienkový rezok kultúrnej sorty, najlepšie s rašiacim fazochom, zrežte z dvoch strán do jazýčka a zasuňte do Vášho "divočiaka" zostrihnutého nad zemou a narezaného do rázštepu. Priemer obidvoch by mal byť rovnaký. Potom rýchlo omotajte pružnou páskou. Ja používam klasickú priehľadnú PVC pásku zo záhradkárskych potrieb. Ujateľnosť mám tak pol na pol. Dobré je prekryť na pár dní napr. mikroténovou taškou podloženou 3-4 kolíkmi. Chráni pred úpalom a vytvára vlhčiu mikroklímu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 13.7.2012 8:54

Dobrý den Paľo, děkuji za návrh s přeroubováním. Jakmile se umoudří počasí, tak se podívám, zda-li bych nenašel vhodný zdroj roubu a zkusím to podle Vaší rady do rozštěpu. Většina ostatních sazenic má po dvou výhonech, tak bych mohl jeden zakrátit. PVC pásku taky používám, přes počáteční nedůvěru se mi s ní nakonec docela dobře pracuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika