Problém růstu révy



host - 110.141 (?) 
29.6.2015 12:17, zobrazeno: 2909x

Zdravím, na jaře jsem zasadil odrůdu Venus, krásně začala rašit, ale po pár týdnech se růst úplně zastavil a na listech se objevili skvrny a díry. Měl jsem ji zakrytou hlínou (pro focení jsem ji odstranil). Můžete mi prosím poradit, kde by mohl být problém? Mohlo by to být napadení např. hálčivcem, protože žádný škůdce není okem viditelný - tedy kromě občas pochodujících mravenců... Díky moc za rady  

Venus
Venus
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 1.7.2015 8:12

Já si myslím, že je to spíš vlnovník, počkejte si, co k tomu řeknou ostatní. Nevím jaký má Vaše réva kořenový systém, ale zkusil bych to i pohnojit - Cereritem, lepší äle i dražší je Jaramila.

Proti roztočům používám Sanmite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 1.7.2015 10:19

Též bych zkusil Sanmite. Na Cererit pozor. Nedávat úplně ke kořínkům, nebo se spálí, spíše okolo. Osobně jsem také letos zasadil 2 sazenice na takový ne úplně ideální místo bez předchozí přípravy pozemku a taky se netvářej bůhvíjak bujně. Spíš tak nějak živořej. Důležitá je voda 1x týdně 2 konve. Plus bych zkusil ten postřik. Mohlo taky dojít třeba k částečnému poškození kořínků při sázení.

GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.254 (?), 1.7.2015 15:18
Podle jedne fotky to lze velice tezko posoudit, nicméně na tom listu vlevo to neni od vlnovnika ci halcivce, to vypada na neco zavaznejsiho, na listu vpravo jakesi napadeni od halcivce vidim, ale jak jsem uvedl v uvodu, podle tehle jedne fotky to lze tezko posoudit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika