Přesazování vína



host - 168.167 (?)
9.6.2009 7:08

Ujme se, jen je třeba po přesazení pořádně zalévat. Něco podobného jsem před pár lety taky udělal a nelituji.

Já bych další rok nečekal. Choroby na jednom pozemku se nemusí na jiném pozemku projevit. Podobně je to s chutí hroznů - na jiném pozemku můžou mít hrozny jinou chuť i dobu dozrávání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 180.85 (?), 7.6.2009 19:33, zobrazeno: 16949x

Jaká je možnost ujmutí cca sedmiletého vína co má již zapěstovanou hlavu, když bych ho chtěl přesadit?

Na zpustlé vinici, která byla předtím nově zapěstována jsou celkem hezké hlavy,  s kmínkem v průměru 2cm. když bych je chtěl přesadit a řekněme, že bych se pokusl vyrýt co největší kořenový systém a veškerý obrost zkrátíl až na hlavu popřípadě na jedno očko Chytla by se? Nebo je lepší koupit novou sadbu a 4 roky zapěstovávat novou hlavu?

Jaký je váš názor na to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.135 (?), 7.6.2009 19:45

S prijatím by nemal byť problém pokiaľ to takto spravíte, a vyhovuje vám odroda..Otázne je len či by nebolo lepšie zohnať niečo odolnejšie, čo nevyžaduje chemickú ochranu(nejaké nové šľachtenie).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.85 (?), 7.6.2009 20:06

Budu onu vinici přes rok sledovat,  jaké má hrozny, jak trpí chorobami a další znaky. Poté se tozhodnu. (Pokud jí do té doby nerozryjí buldozery a nepostaví tam domy.) Jelikož jsou ta vína docela mladá, tak by to mohli být nějaké rezistenty, nebo alespoň částečně rezistentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 9.6.2009 7:08

Ujme se, jen je třeba po přesazení pořádně zalévat. Něco podobného jsem před pár lety taky udělal a nelituji.

Já bych další rok nečekal. Choroby na jednom pozemku se nemusí na jiném pozemku projevit. Podobně je to s chutí hroznů - na jiném pozemku můžou mít hrozny jinou chuť i dobu dozrávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.85 (?), 11.6.2009 0:10

Já musím rok čekat, protože teď by se mi nic nechytlo. Takže musím počkat do jara.

Ona vinice, je vzdálená asi 300 metrů vzdušnou čarou od pozemku, kam bych vína rád přesadil, takže to nebdue takový rozdíl, hlavně všude okolo jsou dlaší vinice, takže pokud bude na choroby náchylné, tak se to projeví i tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.7 (?), 9.6.2009 9:25

Dobrý den,

z přesazení nemusíte mít strach; sama jsem před 2 lety z důvodu stěhování přesazovala cca 10leté keře révy, a to vlastně ty samé rostliny již podruhé, a to pro ně v nevhodnou dobu (leden), musela jsem jim přeseknout kořeny v určité hloubce, a úplně všechny se ujaly. Je pravda, že se loni vzpamatovávaly, ale letos jsou již v dobré kondici obalené květy. Ať se Vám to též podaří, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.53 (?), 9.6.2009 14:37

pekny den...

rada by som hrozno BAGO nasadila na balkon do nejakej velkej nadoby... ak je tu niekto kto sa v tom vyzna, prosim o radu, ci je to dobra vec...

dakujem za odpovede
Ma_Se@centrum.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.178 (?), 21.6.2009 22:02

Taky jsem přesazoval několikaletou révu (v předjaří asi 50 hlav)  a je jasné, že ty spodní, hlavní kořeny vždy přerušíte. Přestože jemných kořenů měla dost, byla zalévaná, hlouběji ostříhaná,  minimálně 1 rok stagnovala, ale pak se chytla. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 27.6.2010 13:52
Začal jsem navyšovat záhony a potřebuji přesadit vloni na podzim zasazenou révu. Má v současné době asi 20 cm výhon a je roubovaná. Zkusil bych ji vyrýt i s balem a pokud by to nešlo mám před přesazením zakrátit kořínky? Potřebuji ji vlastně "povytáhnout" vzhůru o 15 cm, u pravokořených mohu jen přihrnout?, tam by to mělo být asi v pohodě. Díky Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika