Preočkovanie starého vinohradu



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 33.60 (?)
18.6.2016 18:15

Zdravím, kedy presne ste očkovali a aké veľké sú momentálne tie výhonky teraz?

Ja som tento rok skúsil očkovanie na viniči, očká sa prijali ale potom ich spálil mráz. Na budúci rok to chcem skúsiť znovu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
vladob - (22) - 111.53 (?), 24.3.2012 22:26

Palo dakujem Vam, tak ten stimulator rastu by som vynechal mam len praskovy na zakorenovanie ten by asi nebol vhodny a ako fungicid planujem pouzit Folpan 80 WDG. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.51 (?), 24.3.2012 22:58

Stimulátor by nič nepokazil, pokiaľ by bol dobre rozpustený vo vode. Dôležité je, aby medzi narezaným lykom kmienka a vnútornou plochou očka neboli žiadne mechanické nečistoty. Plôšky musia byť dokonale rovné. Pásku dobre pritiahnite, aby časom nepovolila a očko sa počas leta neodchlíplo. Neviem, či p.Řezáč používa stimulátor a fungicíd? Keď som mu písal mail, neodpovedal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.36 (?), 31.1.2013 19:08

Vážení přátelé vinaři!

Když jsem publikoval ve Vinařském obzoru v roce 2005 další možnost přeštěpovat révu formou očkování, tak jsem netušil, jaký ohlas to bude mít.

Od té chvíle jsem zavalen nejen mnoha dotazy, ale zkušenostmi mnoha vinařů, kteří tuto metodu již použili. Omlouvám se proto těm, kterým jsem neodepsal, protože zájem již překročil i naše československé hranice a komunikace, zvláště ve francouštině mi dělá velké problémy.

Po dlouholetých zkušenostech musím bohužel konstatovat, že i tato metoda není zázračná, příroda je nevyzpytatelná, a i když už jsem přeočkoval stovky keřů výsledky v jednotlivých letech jsou různé.

Na stránkách v roce 2013 se budu snažit reagovat na některé Vaše zkušenosti a doplnit o nové poznatky. Oldřich Řezáč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.74 (?), 1.9.2013 23:29

Dovetok: Sadenice Livadijského čorného zo Slovplantu som sadil vlani v júni. Rozdiel medzi úrodou na mladých sadeniciach a úrodou na preočkovaných 33- ročných koreňoch je evidentný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.9.2013 0:13

Nemám na zahradě cukr ani sirup a tak jsem rukama vymačkával bobule skoráků (slabý muškát by moh být Irsai) do misky, a šťávu pak nalil jako návnadu. Docela jsem se divil kolik jsem toho z těch dvou-tří střapců vymačkal, a napadlo mne že bych si pořídil nějaký ten presík na nějaký ten burčáček... Přikládám snímečky zazelena přeroubovaného Velikýho Bílýho na EVU a REGINU. Eva už má půl metru a je naděje že vyzraje, pozdě roubovaná Regina už asi ne.

Regina
Regina
Eva - jen co vyrostla tak se na ni vrhla plíseň.
Eva - jen co vyrostla tak se na ni vrhla plíseň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.38 (?), 13.9.2013 0:01

Zdravím na severnú Moravu, Martine!

Prvé meranie cukornatosti naočkovaných rezistentov som zverejnil 1.9.2013 v tomto vlákne. Po 13 dňoch teda Frontenac Blanc zvýšil svoju cukornatosť o 3 st.NM, Fr.Gris o 1,3 st.NM, Marquette o 1,7 st.NM, Cabernet Jura o 3,5 st.NM a Cab.Cortis o 2,7 st.NM. Americké sorty Frontenac a Marquette majú síce menšie zrna, strapce nie až tak veľké ako u nemeckých rezistentov (úroda z 1 kra cca do 2 kg), ale rozhodujúca je kvalita dužniny. Nepotrebujem vyrobiť kvantum vína na predaj, ale iba menšie množstvo pre priateľov, rodinu a za účelom niekoľkoročnej archivácie. Ak sa mi podarí preočkovať okolo 50 starých koreňov frontenakmi, bude to ako základ pre biele bio- cuvée bohate stačiť. Ďalšími sortami do zmesky sú: aromatická Traminette a Cayuga White (práve začínajú dozrievať) a sladké sorty Platovskyj, Dubljanskyj a Citronnyj Magarača.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 22.3.2014 19:13

Myslíte, že už je vhodný čas na očkovanie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 134.34 (?), 22.3.2014 19:35

Skúste nožíkom zarezať do kôry. Ak ide miazga, pustite sa do očkovania. Na mladom dreve a jednoročných ťažňoch už možno zárez bude "plakať". U starých kmeňov zrejme ešte nie. Pôjdem do vinohradu vo štvrtok- striekať Sulku a zistím situáciu s miazgou. Zrážok u nás zatiaľ padlo málo, deficít vlahy je obrovský. Na svahovitom teréne majú korene k spodnej vode ďaleko...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 29.244 (?), 18.6.2016 15:59
Na jar som ockoval. OCKA pekne rastu.Mnohe nasadili z nastepenych ociek strapce. Su oneskorene voci neockovanym korenom. Chcem ponechat strapce aby priniesli urodu, ale prioritou je ich dobre vyzretie a uroda v dalsom roku. Mate skusenost ci NOVE OCKA UTIAHNU UZ strapce? Ockoval som aj stare korene aj 3rocne. Nastepene odrody normalne maju cas dozretia august.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 33.60 (?), 18.6.2016 18:15

Zdravím, kedy presne ste očkovali a aké veľké sú momentálne tie výhonky teraz?

Ja som tento rok skúsil očkovanie na viniči, očká sa prijali ale potom ich spálil mráz. Na budúci rok to chcem skúsiť znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika