Postřik vinné révy červenec 2020



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?)
16.7.2020 18:28

Tohle je nějaký kříženec Vitis labrusca (Isabella apod.) Mám ji několik let a plísní nikdy netrpěla, na konci vegetace trochu padlím. Má americké geny, a proto má i určitou odolnost proti houbovým chorobám. Nikdy jsem ji nestříkal. Před dvěma dny se objevily fleky, tzv. olejové skvrny. A dnes se na spodní straně listů objevily sporangiofory (vypadají jako krystalky soli). Včera tam nebyly! Takže se plíseň rozjíždí mimořádně rychle! Nebudu ji stříkat, uvidím. Ale mám dalších cca 16 odrůd, a ty jsem už po odkvětu stříkal dvakrát. A budu pokračovat. Jsou to odrůdy odolnější i čistě evropské, málo odolné. ZÁSADNÍ jsou dva až tři postřiky po odkvětu! Zhruba po 7-10 dnech. První se dělá, když réva už téměř odkvetla. Nezávisle na počasí, je jedno, jestli je sucho nebo prší! Stříká se proti plísni a padlí. Stříkal jsem nejdříve Acrobat + Sercadis, druhý postřik Orvego + Sercadis. Musí se postříkat i spodní strana listů.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 133.106 (?), 16.7.2020 14:39, zobrazeno: 2568x
Dobrý den, mám dotaz, zda vzhledem k letošnímu deštivemu počasí ještě plánujete nějaké preventivní postřiky vinné révy? A čím? U mě zatím réva vypadá v pořádku, ale nerad bych na poslední chvíli něco doháněl. Díky za informace. Happy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.7.2020 18:28

Tohle je nějaký kříženec Vitis labrusca (Isabella apod.) Mám ji několik let a plísní nikdy netrpěla, na konci vegetace trochu padlím. Má americké geny, a proto má i určitou odolnost proti houbovým chorobám. Nikdy jsem ji nestříkal. Před dvěma dny se objevily fleky, tzv. olejové skvrny. A dnes se na spodní straně listů objevily sporangiofory (vypadají jako krystalky soli). Včera tam nebyly! Takže se plíseň rozjíždí mimořádně rychle! Nebudu ji stříkat, uvidím. Ale mám dalších cca 16 odrůd, a ty jsem už po odkvětu stříkal dvakrát. A budu pokračovat. Jsou to odrůdy odolnější i čistě evropské, málo odolné. ZÁSADNÍ jsou dva až tři postřiky po odkvětu! Zhruba po 7-10 dnech. První se dělá, když réva už téměř odkvetla. Nezávisle na počasí, je jedno, jestli je sucho nebo prší! Stříká se proti plísni a padlí. Stříkal jsem nejdříve Acrobat + Sercadis, druhý postřik Orvego + Sercadis. Musí se postříkat i spodní strana listů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.106 (?), 16.7.2020 20:07
Postřik jsem letos dělal kumulusem, Dithane, karathene, zato a naposledy Acrobat. A tím jsem chtěl skončit 😕. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 16.7.2020 21:26

Namlsali jsme se suchého a horkého počasí v létě. Letos to je jinak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.106 (?), 17.7.2020 10:12
V tomto chladnějším počasí a při vyšších srážkách asi padlí hrozit nebude. Spíš bych se asi měl zaměřit na plíseň. Je to tak? Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 17.7.2020 10:49

Teoreticky ano, ale za týden může být vše jinak. Takže proti plísni i padlí zároveň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.106 (?), 22.7.2020 16:57
Tak jsem ještě provedl postřik kumulusem a Magnicurem Quick. Snad to už teda bude stačit. Happy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1695) - 168.103 (?), 20.5.2021 8:25

nechci rozjíždět další vlákno, chci se ale pane KUKY zeptat, zda můžu k postřiku révy smíchat Acrobat + Prolectus? Nebo je nutné přípravky aplikovat odděleně? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 135.61 (?), 20.5.2021 9:11

Acrobat a Prolectus smíchat lze. Přidal bych ještě něco proti padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.228 (?), 20.5.2021 11:52
děkuju moc, zdraví Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika