Plstnatost



host - 216.102 (?)
4.5.2014 10:38

Čím tedy mohu současně postříkat proti plstnatosti a proti padlím? Sanmite na plstnatost a na padlé mám použít jaký připravek? Koukal jsem na Internet a docela se informace různí... Děkuji, MG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 216.102 (?), 3.5.2014 23:01, zobrazeno: 5748x

Objevila se mi na pár sazenicích plstnatost (sazenice 2. rokem, napadeno pár sazenic ze 40). Sazenice už mají 5 listů. Čím střikat? Omnite 30W? Chtěl jsem stříkat proti padlím, ale to asi bude muset počkat, že?
 Jak dlouho po postřiku proti plstnatosti mohu použít preventivní postřik proti padlím? Děkuji, MG

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 4.5.2014 6:37

Omite (nemá už registraci) nebo Sanmite. Lze současně stříkat i proti padlí (tank mix).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.102 (?), 4.5.2014 10:38

Čím tedy mohu současně postříkat proti plstnatosti a proti padlím? Sanmite na plstnatost a na padlé mám použít jaký připravek? Koukal jsem na Internet a docela se informace různí... Děkuji, MG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 4.5.2014 11:38

Na začátku vegetace se stříká proti padlí sírou (Sulikol, ale už není, Thiovit, Kumulus) nebo Topas, Talent. Chtělo by to ošetřit současně i proti peronospoře. Takový šikovný přípravek na obojí je Quadris Max. Jinak síra a Topas i Talent lze míchat s přípravky proti peronospoře (Ridomil Gold MZ, Acrobat aj.). Stříká se před květem a pak hned po odkvětu a po 10 - 14 dnech znovu. To jsou nejdůležitější postřiky. A pak podle situace. Sanmite se používá jen 1 - 2x za vegetaci. Přípravků je moc, ale pro nenáročného zahrádkáře tohle stačí. V druhé polovině vegetace se proti peronospoře doporučuje měď (Kuprikol, Champion aj.) Nechává ale na hroznech špatně omyvatelné zbytky. Ovšem je spolu se sírou trošku "eko".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.165 (?), 5.5.2014 20:35

Sírou jsem stříkat chtěl, ale nevyšlo mi to. Blbec jsem před rokem spolu s révou vysadil v řádku i bylinky (bylo mi líto "nevyužitého místa") a nějak mě nenapadlo, že spolu s více méně nutným postřikem se postříkají i bylinky. Takže jsem pro ně musel připravit záhon. Nyní jsou řádky révy volné tak teprve teď je mohu postříkat...

Takže nyní proti plstnatosti + perenospoře postříkat Quadris Max.

V době před květenstvím a po odkvětu a po čtrvácti dnech (tedy 3x) Acrobat + Sulikol? Sulikol ještě mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika