Pěstování vína ve skleníku



host - 194.101 (?) 
11.11.2010 10:21, zobrazeno: 14836x

Dobrý den, již několik let pěstuji odrůdu kardinal ve skleníku na vysočině (560m.n.m). Víno je velice úrodné, bobule jsou sladké a velké, ale kažbý rok při zrání část bobulí v hroznech změkne a ztrpkne. Jedná se zhruba o 20 až 40 procent úrody. Ptal jsem se tak pookolí, ale jsou to amatéři jako já. Mohl by mě někdo prosím poradít co tomu chybí. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 11.11.2010 19:25

Mohlo by se jednat o vadnutí třapiny nebo hroznů, v obou je na vině nevyvážený příjem živin (Ca a Mg). Pro začátek zkuste přihnojit hořkou solí teď na podzim zarýt anebo postřik na list v průběhu vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.101 (?), 12.11.2010 8:05

Děkuji za radu, budu stříkat listy za vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 19.11.2010 12:20

Postřik je vhodnější než zálivka nebo přímý "posyp" půdy hořkou solí. Vliv na vadnutí má i velikost úrody, resp. přetěžování. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.146 (?), 27.2.2020 12:54

Pěstuji bílé víno několik let ve skleníku. Již 2x mi před dozráváním shnilo. Zavlažuji stříkáním hadicí. 2x za rok dělám postřik Kuprikolem.

Co dělám špatně?

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.16 (?), 27.2.2020 13:30

Mám ve skleníku na severní straně 2 hlavy již asi 20 roků. Z každé hlavy sklízím cca 12-ti litrový kbelík. Sklizeň je cca o 6 týdnů dříve a trsy výstavní velikosti. Nestříkám proti plísni, jen na jaře trochu zavlažím vodou ke kořenům. Zásadně skleník nezavírám a již nyní jsou dveře pootevřené. V letě pootevřeny trvale i střešní okna i pootevřeny dveře. Na noc nic nezavírám. Skleník potřebuje trvale větrat.  Stane se, že některý trs - několik bobulí chytne trošku plíseň, ale spíše ojediněle. Možnost časného pěstování zeleniny je tímto větráním ale omezena.   L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.143 (?), 27.2.2020 20:52

Kuprikol do skleníku vůbec nepatří. Měď v něm obsažená působí proti plísni révové neboli peronospoře.  Pokud nebude vlhčit listy není takto choroba schopná révu ve skleníku vůbec napadnout.

Takže zalévat podmokem, nikdy přímo na listy, pozor na ovlhčení listů u otevřených oken po dešti.

Problémy působí naopak oidium, které nenávidí tekutou vodu, ale miluje vysokou vzdušnou vlhkost. Proto je nutné Kuprikol vyměnit za přípravky proti odiiu. Pokud budete stříkat Sulikolem a spol. tak až k večeru nebo ráno, když nění ve skleníku moc horko.

Zajímavostí je, že réva klidně snese teplotu kolem 40 stupňů, ale oidium při takové teplotě hyne.  Takže pokud máte skleník jen pro révu, je to možnost fyzikálního boje proti chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika