Pěstování révy vinné v nevinařské oblasti



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.144 (?)
8.4.2020 20:08

Ochrana před mrazem je potřebná. Nevím, přesně jak to vaše vedení bude vypadat, ale některé odrůdy potřebují řez na tažně, na krátkém dřevě neplodí dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.92 (?), 8.4.2020 19:00, zobrazeno: 1731x

V těchto oblastech se doporučuje vedení na hlavu tak aby se réva nechala přes zimu zakrýt.V dnešní době je možná daleko větší problém květnových mrazů.Mám v květináči 2-3 leté sazenice, které chci letos vysadit.Moje úvaha je taková, že nechám krátký kmínek 15-20cm, nebudu dávat k révě žádné kůly ani drátěnku, ale budu pěstovat révu jako okurky.Dva vysoké kůly a přes ně latˇ a výhony vyvazovat a pak přehodit přes latˇ.Tím, že u révy nebude žádný kůlek bude možné v případě květnových mrazů dát na révu květináč, krabici...,přikrýt dekou, zatížit a tím přečkat pár mrazů.Prosím o názor zkušených pěstitelů.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.144 (?), 8.4.2020 20:08

Ochrana před mrazem je potřebná. Nevím, přesně jak to vaše vedení bude vypadat, ale některé odrůdy potřebují řez na tažně, na krátkém dřevě neplodí dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.92 (?), 9.4.2020 5:51

Děkuji za reakci.Mám tyto odrůdy: Vostorg, Galahad,Preobraženoe, Adler,Monarch, Světlana,Glenora, Attika,Jupiter, Afrodita,E.Seedles.Vkvětináčích jsem je odnesl do tepla, ale problém byl se zálivkou.I když jsem dal před květináč podlážku musel jsem obden důkladně zalévat.Které z těchto odrůd vyžadují řez na tažně?Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika