Pestovani revy v nadobach



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
4.5.2015 8:20

Prohledejte diskuzi, před lety jsem o tom zde psal. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 48.6 (?), 3.5.2015 21:20, zobrazeno: 11058x

Lze vinnou revu pestovat trvale v nadobach, napr na balkone? Dekuji za vsechny nazory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 4.5.2015 8:20

Prohledejte diskuzi, před lety jsem o tom zde psal. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 5.5.2015 12:17

Asi lze, minulý týden jsem ji viděla v Brně Agro Tuřany, zapěstovaný docela silný kmínek, jako přes 5 cm průměr určitě. Plastová nádoba jako zednický kalfas, kulatý, tipuju kolem 100 l, prostě takové, co v nich v zahradnictvích prodávají větší stromky.

Před pár lety jsem tu hledala to samé, diskuze tu někde bude. Jinak vinohradníci (a nebylo jich málo) mi to úplně nezamítali, ale doporučovali slabě rostoucí odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.254 (?), 5.5.2015 17:32

Je velká pravděpodobnost, že réva vinná pěstovaná na balkoně v nádobě bude mít malé bobule a malý hrozen. což je pro pěstitele dost nežádoucí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?), 5.5.2015 17:46

Ta réva prodávaná v nádobě v té nádobě nevyrostla, byla do ní přesazená z volné půdy až poslední rok před prodejem. Není rovněž určená k dalšímu pěstování v nádobě, ale k vysazení na zahradu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.105 (?), 6.5.2015 8:35

Hm, je to možné, že se to má sadit potom ven. Jestli to v tom rostlo jenom poslední rok nevím, byl to už dost tlustý kmen, ne tenký kmínek jak ve vinicích. Jako vypadlo to letitě, kořenový systém z volné půdy by musel být už taky mohutný.

Ovšem jaký má význam kupovat starý keř révy za x set (cenu jsem neprohlížela) a dávat ho do volné půdy, když už je natvarovaný a moc to změnit nejde. Ušetřit dva tři roky do sklizně? No nic, to jen tak. (Natvarování mi přišlo, že je dělané tak, aby keř byl samonosný, možná jenom s opěrnou tyčkou, ale bez drátěnky.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 12.5.2015 23:19

Není to tak úplně pravda - velikost bobulí i velikost hroznu závisí na množství živin a schopnosti keře plody dostatečně vyživit. Necháte-li venku révu přeplodit, bobule budou malé. Dodáte-li révě dostatečnou výživu - třeba i ve velké nádobě - a zlikvidujete nadbytečné květy, réva se odmění velkými kvalitními bobulemi. Často se stává, že v první plodné sezoně bývají plody menší a kvalita také za moc nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 6.5.2015 10:20

Obecně je častější, že réva se dá na balkón dovést jako tažeň z volné půdy a plodná hlava se umístí dle potřeby. Réva je navíc taková, že pro růst nepotřebuje velkou výsadbovou mísu a stačí jí díra v betonovém dvorku "na jednu dlaždici zámkové dlažby" (tedy cca 15×15 cm).

Réva snese v suchých oblastech i dlouhá bezdeštná období, ale to jen proto, že její kořeny sahají až do stálých zásob cca v hloubce 20 m pod úrovní terénu. U nádoby o tuto pojistku přijdete a je potřeba kombinovat dostatečnou pravidelnou zálivku s přídavkem hydrogelu do substrátu (na období zimy, kdy se nezalévá, ale mráz z réví vytahuje vodu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika