Peronospora, má cenu ještě letos stříkat?



host - 211.100 (?) 
28.8.2017 9:42, zobrazeno: 3406x

Na réve (Arkadia) se objevuje peronospora, spodní 1-3 listy na výhonu jsou již částečně žluté, další začínají. Hrozny jsou již skoro zralé, kvůli OL jsem proto ničím nestříkal. Stříkal jsem akorát preventivně 1x proti padlí v červenci.

Nicméně mám dotaz, má ještě význam po sklizni révu něčím postříkat a čím. Vegetační období ještě nějakou dob potrvá, aby réva zesílila (vysazena loni na jaře) nebo to je úplně zbytečné?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.131 (?), 29.8.2017 21:47

Je to opravdu peronospora? Zachýchání listů od spoda u mladých sazenic není nic divného a v tuto dobu se jedná o fyziologickou záležitost, kterou už žádný postřik nevyřeší.

Pokud to přeci je peronospora - bílý povlak ze spodní strany listu, pak postřik ještě smysl má, zvláště u mladé sazenice. Mladé listy pomohou s vyzráním dřeva, které mívá Arkdádia velmi nekvalitní. Po sklizni můžete použít klidně systémový přípravek jako třeba Profiler nebo Melody Combi.

Osobně provádím /nejen u Arkádie/ vždy 2 postřiky po odkvětu. Je to lepší preventivně, než potom hasit požár a stříkat do zralých hroznů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.139 (?), 30.8.2017 17:45

No nakonec ani nevím, předpokládal jsem. Přidávám foto přední části. Zadní vypadá bez bílého povlaku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 30.8.2017 21:09

Tohle je fyziologická záležitost,  postřik už nic nevyřeší.  V příštím roce můžete pomoci komplexním listovým hnojivem, ale starší hlavy už tak náchylné nejsou, tímhle trpí hlavně mladé sazenice s nedokonalou kořenovou soustavou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika