Peničkova metóda zakoreňovania viniča



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?)
23.12.2015 21:26

Je to časopis sady a vinice čislo 3 vychadza iba 6 kuskov ročne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 23.12.2015 21:26

Je to časopis sady a vinice čislo 3 vychadza iba 6 kuskov ročne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 87.127 (?), 26.12.2015 18:58

Pozdravujem ťa Milan,

o Korpašových novošlachtencoch mám poznatky a niektoré vyzerajú celkom zaujímavo. Pokiaľ viem, sú v štádiu pozorovania a čakajú, či si aj po čase zachovajú svoje vlastnosti. Ale sám osobne sa chcem s pánom Korpášom ml. stretnúť a na danú tému sa s ním porozprávať. Plánoval som to už v tomto roku, ale časovo som to nestihol zrealizovať. Ale momentálne mi robí radosť môj vianočný darček, ktorý rozšíril moju zbierku o 90 zaujímavých odrôd (šlachtiteľ Pavlovskij) napr. Рудик, Родничёк,  Ромбик, Памяти Буйненко (В-14-9), Бодрый,С-5-6, В-17-2, С-7-4, Невеста, Ласточка, Тюльпан, Эверест. (od Višniveckého) Слава Украине a tiež zaujímavé odrody od Burdaka, Silkova, Goluba, niečo z japonska a iných.

           S pozdravom Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 87.127 (?), 26.12.2015 19:17

Máte správnu poznámku. O tom experimentovaní máte pravdu, nemalo by sa to robiť na vzácnych odrodách. Rastliny som začal prisvetlovať, uvidíme výsledok, ale podľa mňa je väčší problém v tomto období múčnatka. Už v minulosti na nevyzretom zelenom odrezku som zistil tento problém. Čo zo zdrevnateného odrezku zasadeného aj v tomto čase som to nespozoroval. Rastlina bola zdravá.

           S pozdravom Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 101.155 (?), 16.1.2016 23:31

Dobrý večer prajem, touto cestou sa chcem poďakovať za názor o prisvetlovaní rastlín v tomto období.  Bez vášho dotazu by som to asi neskúsil. Prisvetľal som v pomere 60/červené a 30/modré. Musím hodnotiť, že im určite pomohlo. Rastliny majú nové listy, ktoré sú zdravé a peknej zelenej farby. Nie sú vytiahnutá ale evidentne vidno, že zmohutneli. Musím teda povedať, že prisvetĺovanie môžme využiť buď pri pozdných zelených odrezkoch, alebo pri skoršom zasadení vyzdetých odrezkov. Prikladám foto rastliny.

           S pozdavom Milan


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 17.1.2016 0:57

Čím menší nároky jsou na velikost přírůstku a čím vyšší jsou na vyzrávání a zdravotní stav, tím výrazněji se projeví přisvěcování modrou. Já osobně bych vyzkoušel i opačný poměr 45%modrá + 25% červená + 30% přirozené osvětlení přes okno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 24.12.2015 13:59

Odkud prosím čerpáte informaci o odrůdě Tajna monacha pana Višněveckého, když tato odrůda není popsána ani na jeho webu, tam je pouze foto? Jak lze tuto novinku získat? Musím navštívit přímo šlechtitele? Děkuji. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 87.127 (?), 26.12.2015 19:07

Dobrý večer,

nie všetko je na webe, niektoré veci získavam priamo od pestovateľov z východu, z literatúry. Mám viac odrôd o ktorých sa nedozviete na webe takmer nič.

S pozdravom Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 2.1.2016 16:32

Milan diky za pekne stranky ukrajinskych pestovatelov zaujali ma tieto odrody.

Bajkonur
Bajkonur
Diamonds
Diamonds
Sherkhan
Sherkhan
Hostina
Hostina
Hostina
Hostina
Gordey
Gordey
Ivanhoe
Ivanhoe
Zolotushka
Zolotushka
Rada
Rada
Ivanhoe
Ivanhoe
Aygezard
Aygezard
Gourmet
Gourmet



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 78.214 (?), 3.1.2016 12:04

Tie odrody čo sa ti páčia sú peknè a ja som rád, že čast z nich je aj v mojej zbierke. Zaujímavé plody má Раджа. Podobnè plody má aj nová odroda Памяти Буйненко.

S pozdravom Milan.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.194 (?), 15.1.2016 7:53

Dobrý deň,

velmi ma zaujali Vaše informácie na tomto fóre. Tiež ma chytila za srdce vínna réva a zháňam informácie a zohnal som si tiež nejaké odrody. Ale chcel som sa spýtať, ako sa dá zohnať množiteľský materiál z východu?

Vdaka,

S pozdravom Peter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika