Peničkova metóda zakoreňovania viniča



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
31.5.2016 13:45

Teď dosti rychle vysychá voda v nádobkách s řízky. Myslím, že by bylo dobré zalévat dešťovou vodou, aby se nezvyšoval poměr rozpuštěných minerálů a neměnilo se nepříznivě ph.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 234.204 (?), 3.3.2016 0:05

Dobrý večer,

funkcia keramzitu je drenážna. Z mokrej vaty doňho stečie prebytočná voda, preto je mokrý. Vata si dlho udrží vlhkosť, ale ak sa Vám zdá po určitom čase málo vlhká, iba ju prelejte zvrchu vodou. Prebytočná voda znovu stečie do keramzitu. Korienky ked prerastú cez vatu, idú za vlhkom v keramzite /majú tam vlhko a vzduch/ budete prekvapený ako sú niektoré dlhé. A sú dosť pevné, aby sa pri vyťahovaní nepoškodili. Miesto keramzitu, by sa mohol použit aj triedený riečny štrk, je lacnejší, ale omnoho ťažší /napr. bednička 60x40cm s 10cm vatou nasiaknutou vodou má celkom slušnú váhu aj bez štrku/a aj korienky by sa asi poškodili. A nemusíťe sa ospravedlňovať, kto sa nepýta nič sa nedozvie, lebo si myslí, že všetko vie a potom to aj tak dopadne.
 
Prejem Vám veĺa radosti pri zakoreňovaní.
                                                                                        Milan
 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 182.35 (?), 7.3.2016 17:24

Nebylo mi to jasné a připadalo důležité. Děkuji za vysvětlení. Vin_Jc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 234.44 (?), 14.5.2016 22:52

Prikladám fotografie na povzbudenie pri zakorenovaní.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.15 (?), 16.5.2016 14:10

Dobrý deň,

tento Váš spôsob zakoreňovania bude určite dobre použiťeľný aj pri iných rastlinách, ktoré sa zakoreňujú vo voľnej pôde ťažšie. Napríklad egreše, ruže, odrezky vzácnych odrôd paradajok, zemolez, čučoriedky, vegetatívne podpníky... Super že ste si to nenechali len pre seba, ale ukázali to aj ostatným. Určite vyskúšam. S pozdravom Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
maros625 - (9) - 136.86 (?), 28.5.2016 19:48

Dobrý večer p.Milan

Je možné odobrať odrezky aj teraz, prakticky pred kvitnutím, alebo radšej počkať do jari?

Ak by som odobral teraz a by zakorenili, môže sa potom v jeseni vysadiť vonku?

ˇˇdakujem vopred za odpoveď :::

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 160.43 (?), 31.5.2016 12:11

Dobrý deň, odrezky bude lepšie odoberať po odkvitnutí, ale záleží v akom stave ich máte. Tam kde bol mráz, je vegetácia v stave, ako by bol iba začiatok mája. U mňa a dokonca aj v niektorých častiach južného slovenska bol mráz ešte aj 16.5. Niektoré odrody to u mňa znovu schytali. Odrezky nesmú byť vodnaté, netreba sa ponáhlať. Využijete nepotrebné výhony alebo zálistky, ktoré by ste inak vyhodili preč. Po zakorenení ich môžete presadiť priamo na stanovište, alebo do kontajnera so substrátom a neskôr na stanovište, alebo necháte v kontajnery cez zimu napr. v pivnici a vysadíte na jar. Odrezok Vám do príchodu zimy vyzrie, do akej dĺžky, záleží na počasí a odrode. Veľa úspechov Vám želá Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 31.5.2016 13:45

Teď dosti rychle vysychá voda v nádobkách s řízky. Myslím, že by bylo dobré zalévat dešťovou vodou, aby se nezvyšoval poměr rozpuštěných minerálů a neměnilo se nepříznivě ph.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 48.65 (?), 8.8.2016 22:57

Dobrý večer, sadenice zakorenené vo vate presadené do záhrady alebo do kontajnerov pekne rastú, sú silné a zdravé. Z rozprávania aj od iných pestovatelov, môžem potvrdiť výbornú úspešnosť pri zakoreňovaní. Chcem Vám predstaviť odrodu ktorú som vlani dopestoval mojou metódou. Ultra skorú odrodu CHRUST, doba zrenia 85 dní. Na jar mi aj na nej zmrzli výhony, ale na štastie, aspoň na jednej rastline mi nahodila dva signálne strapce. Táto je na mieste kde začína svietiť slnko okolo 10 hod. Takže nie uplne ideálne miesto. A aj napriek tomu hrozno bolo chutné už 26.7. Má sladkú a zaujímavú chuť. Prikladám aj fotografie aj Galahadu vedĺa nej rastúceho ktorý v tej dobe mal ešte tvrdé zelené plody. Rastliny Chrusta mám zdravé a to v tomto roku sa chorobám darí. Niektorý si ju mýlia s odrodovou Chrustik, ktorú má v ponuke napr. aj Slovplant. Ponúkam niektoré údaje na porovnanie.

CHRUSTIK: Termín dozrievania: veľmi skorý, 105 – 115 dní, Farba: mliečne biela Chuť: harmonická Hmotnosť bobúľ: 8-9 g Hmotnosť strapcov: 400-600 g Odolnosť k chorobám: vysoká Mrazuvzdornosť až - 26 ° C;

CHRUST: Termín dozrievania: 85 dní Farba: žltá Silnorastúca, Hmotnosť bobúľ: 12-16g, Hmotnost strapcov: do 2500g

S pozdravom Milan.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 9.8.2016 7:44
Vyzkoušel jsem v minulosti několik metod řízkování. Letos na jaře jsem koupil RW vatu a vyzkoušel. Úspěšnost byla 100%. Rostliny po vysazení do substrátu v květináči tvoří rychle hustou kořenovou soustavu. Letos poprvé pěstuji vodní melouny a do této vaty jsem vysel melouny i tykve jako podnože, na kteř jsem následně melouny rouboval. Opět klíčivost 100 % a hlavně žádné padání klíčních rostlin. Nakonec jsem do RW vysel i papriky a rajčata. Konec konců ty rajčata, papriky a okurky, které jsou běžně v supermarketu jsou vypěstovány většinou hydroponicky v RW. Od letošního roku nic jiného používat nebudu. Děkuji panu Peničkovi za super nápad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.210 (?), 9.8.2016 8:32

Takto sadím rajčiny už tretí rok. Tohto roku som mal viac rastliniek ako inokedy a tak, ked už boli dosť veľké, som ich "rozhodil" po celom dome, aj pred okno do dcérinej izby. Zabudol som na tie v tejto izbe, že tam vôbec sú, a spomenul po takmer dvoch týždňoch. Vyzerali riadne zvednuto, ale spamätali sa. Keby neboli vo vate, ktorá perfektne drží vlahu, bolo by po nich. Na agro-vatu nedám dopustiť, perfektný materiál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika