Peničkova metóda zakoreňovania viniča



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
8.3.2016 17:32

Přidávám taky foto mého pokusu.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 115.158 (?), 8.3.2016 7:46

krásne korienky majú, moje žiaľ ešte korene nepúšťaju, výhonky sú už podobné vaším, no žiaľ korene vôbec ešte nevidno, asi je v miestnosti nízka teplota cca 16 stupňov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 8.3.2016 12:06

Neklesejte na mysli. 9..2. jsem založil 2x révu. Jedna už je v květináči a u druhé se nyní objevil jeden kořínek.  Založených 7 řízků révy ze dne 20.2. také obrazilo a kořeny zatím žádné.

Řízky kiwi samce. Založeny koncem prosince. Ze 3 ks jeden už mám v květináči a roste, druhému právě vyrazil jeden kořínek a třetí zatím nic.

Zakořeňuji ve stavebním rockwolu na okně v paneláku, kde je asi 22 st., bez použití stimulátoru. Ať se daří!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.210 (?), 8.3.2016 12:24

...stavebny rockwool nema tie spravne vlastnosti. Ale asi vam posluzi ked nie je nieco ine poruke. Ak si chcete vylepsit ten stavebny, namocte ho do vody na par mesiacov, on sa zmeni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 8.3.2016 17:32

Přidávám taky foto mého pokusu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 8.3.2016 14:33

16°C je na tvorbu kalusu a tím i zakořeňování nízká teplota. Teplota musí být nad 20°C, nejlépe kolem 25°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 234.163 (?), 10.3.2016 8:44

Pri vyššej teplote prebieha zakorenovanie rýchlejšie. Skúste použiť spodný ohrev.

Presádzal som nové odrezky z Ukrajiny, vo vate prebehlo zakorenovanie výborne.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kohba - (21) - 31.24 (?), 20.2.2016 19:07

Děkuji velice za radu, hned jak se dostanu do města koupím RW kostky a vyzkouším. Už mám v kýblu s vodou nastříhané výhony.

Jen nevím jestli to má cenu. Moje maminka si přála totéž co pěstuji já, co to je netuším, dostal jsem od nebožtíka strýce sazenici a tu úspěšně pěstuji. Hrozny má velmi chutné a dozrává koncem září.

Ale když to tady tak čtu, mám dojem že mám možnost koupit spoustu jiných, asi i lepších odrůd. Ale přeci jen to zkusím, pokud se nepodaří koupíme.

Takže ještě jednou děkuji, přeji mnoho pěstitelských úspěchů a hlavně zdraví celé Vaší rodině. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
endycz - (14) - 56.54 (?), 24.1.2018 22:36

zdravím, technický dotaz, nepovedlo se mi to najít, takže, kdy je nejlepší začít zkoušet zakořenit řízek v RW? Leden, únor? tak abych mohl vysadit +- v květnu. - obývák kolem 20 st dostatek světla

Díky Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milaník - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 234.28 (?), 22.2.2016 11:03

Dobrý deň Vám prajem pán Lukáš!

 
Ďakujem za prianie a tiež želám veľa úspechov a zdravia celej rodine.
Keď máte odrodu hrozna, čo Vám chutí a spoľahlivo dozrieva a ešte máte v nej spomienku na strýka, tak to rozhodne má cenu skúsiť. Nevadí že nemá meno, (a čo takto dať mu meno po strýkovi) ale má príbeh.
Verím a prajem Vám, aby zakorenenie prebehlo v poriadku a aj maminke prajem, aby sa z neho tešila.
A k Vášmu chutnému hroznu si môžete dokúpiť ašte skorú chutnú odrodu s ktorou si vyplníte celú sezónu.
 
S pozdravom Milan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.175 (?), 29.2.2016 17:55

Dobrý den pane Peničko, Vámi popisovaný způsob zakořeňování má několik výhod, pro které ho hodlám letos vyzkoušet. Nepochopil jsem ale přesně funkci keramzitu. Popisujete vrstvu cca 3 cm, keramzit je na Vašich fotografiích na povrchu mokrý. Ten keramzit na počátku zalejete vodou? Kolik vody? Omlouvám se za možná hloupou otázku, ale možná je to i důležité. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika