Odrudy do nejteplejsich oblasti



host - 234.55 (?) 
11.7.2019 11:15, zobrazeno: 1112x

vinari, pradite mi?potrebuji vybrat odrudu vhodnou do velice teple oblasti.jedna se jen o 1 max.2 sazenice.ziju na Kube, chci ji zasadit jako k pergole aby delala stin.na barve a velikosti hroznu tolik nezalezi.je tam celorocne velice teplo.nejnizsi teploty v zime jsou v noci kolem 15-18 stupnu.pres den kolem 30.v lete hodne vlhko.neco aspon trochu rezistentni a aspon zakladne pripravky na osetreni.v zahradnictvi mi prilis neporadili.a kde bych sazenice mohla ziskat.odletam koncem srpna.jsem z usti nad labem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.143 (?), 25.7.2019 21:35

Asi bych zkusil velmi odolné odrůdy tzv. labruskoidního typu např. Alden.

Pokud na Kubě není réva vysázena, možná nebudete muset ani stříkat, protože nebudou zdroje infekce.

V opačném případě by to byl kolotoč postřiků každých 10 - 14 dní.

Vím, že v tropických oblastech se musí révě uměle ukončit vegetace řezem, aby se dosáhlo normálního koloběhu, rašení, květ, dozrávání a sklizeň.

Ale na pergole si umím představit i všechny fenofáze najednou.

Pak si myslím, že vám sazenice na letiští zabaví. Na druhou stranu by stačilo vyvést místo sazenic jenom řízky. V tropickém vlhkém podnebí by neměl být velký problém se zakořeněním. S oficiálním dovozem rostlinného materiálu je spojena poměrně velká byrokracie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika