Odrůda Talisman



Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.78 (?)
2.2.2020 23:26

Jakou odrůdou Talisman nahradit? Světlana? Nebo nějaká jiná, která nemá problém s opylením a hráškovatěním?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.84 (?), 27.7.2019 15:59

Já je sadil někdy na začátku června, na to že rostou vlastně 2 měsíce, tak je to fakt masakr. OK, udělám to stejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.78 (?), 2.2.2020 23:26

Jakou odrůdou Talisman nahradit? Světlana? Nebo nějaká jiná, která nemá problém s opylením a hráškovatěním?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.102 (?), 3.2.2020 13:48
Svetlana nie je zlá, ale k Talizmanu jej niečo chýba. Talizman je pri dobrom vyzretí lahôdka, proste etalón hroznovej chuti. Svetlana má trochu tvrdšie bobule, nemá ten slabý talizmanový muškát, no je to len bežná odroda, hoci nie zlá. Je to ako keď porovnávate Boscovu a iné hrušky. U mňa dozrievajú súčasne, hoci Svetlana má byť skoršia. Nakoniec s opelením Talizmanu problém nemám. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.78 (?), 3.2.2020 22:37

A můžu se zeptat jaké odůrdy máte kolem něj vysazeny, které kvetou cca zároveň s ním ve vašich podmínkách a jak jsou od nějak cca daleko? Co tak pozoruju, tak se Talismanu hodně lidí zbavuje právě kvůli problémům s opylením. Já mu ještě chci dát šanci ale stávající 3 keře jsou asi i na mě moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.44 (?), 4.2.2020 15:46

Najprv musím napísať že moje podmienky sú ideálne (juh slovenska, černozem), takže moje skúsenosti sa nemusia zhodovať zo skúsenosťami v okrajových polohách. Talizman mám v bloku 25 stolových odrôd. Ktoré z nich kvitnú zároveň s ním, to sa priznám som nikdy nesledoval. Rozdiely nie sú veľké a Talizman kvitne tak nejak v strede, takže nájsť opeľovačov nebude problém. Vo veľkosti hrášku robím redukciu úrody na jeden najkrajší strapec na výhon, inak by boli korene preťažené. Ten jeden strapec môže byť u väčšiny stolových odrôd viac než 1 kg. Ak by boli strapce spŕchnuté, môžte nechať všetky strapce, nebudú síce také výstavné, ale úroda bude. V posledných rokoch niektoré odrody spŕchnu nie kvôli daždivému počasiu počas kvitnutia, ale kvôli extrémnym horúčavám, kedy blizna rýchlo zasychá. Opeleniu sá dá pomôcť. Treba si vyrobiť paličku a na konci oblepiť zajačou kožušinou, čím jemnejšia srsť, tým lepšie. Počas kvitnutia striedavo "šimrať", obojpohlavné a ženské kvety.

Talizmanu sa rozhodne zbavovať nemienim, kvôli už spomínaným chuťovým kvalitám. Je to aj jedna z odrôd, ktorá má menšie semienka, ktoré pri jedení nevadia. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika