Odrůda " Izabella B "



Stránky: 1,  2   
host 
29.3.2005 23:10, zobrazeno: 39345x
Přeji všem krásný den. Máte někdo informace o odrůdě Izabella B ?
Dostal jsem sazenici a nikde nemohu sehnat informace. Jedná se o italskou sortu, ale víc nevím.
Díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 17.5.2005 14:38
Někde jsem četl,že Isabella je spíše moštová odrůda,vhodná k pěst.jako stolní.Bobule spíše menší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 10.6.2005 11:25
Isabella je přímoplodý hybrid stejně jako Baco nebo Othello - víno z těchto odrůd je ve větším množství škodlivé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.34 (?), 14.10.2006 18:45

Vážení,

Isabella bianca je odrůda stolního vína, je to bybrid registrovaný v Itálii, vyšlechtěný ve Výzkumném ústavu vinařském se sídlem v severoitalském městě Conegliano Veneto (Benátsko).

Sazenice této odrůdy byly poprvé ve větším množství v tržní síti v ČR v roce 2005, kdy jsem jí koupil v OBI. Již letos měla první hrozen s velkými kulatými bobulemi světlé zelenožluté barvy, chuť jemná příjemně ovocná.

Tato odrůda je výsledkem moderního italského šlechtění, roubuje se na podnož Kober 5 BB a dá se pěstovat i v našich okrajových podmínkách,        je to středně ranná odrůda, dozrává koncem srpna až v první polovině září, proti mrazu a houbovým chorobám je středně odolná, roste spíše bujně,   což odpovídá uvedené podnoži, réví vyzrává dobře.

V žádném případě není škodlivá !!!, jak někdo napsal. Je to velmi dobré stolní víno, které se dá pěstovat s úspěchem i v ČR.

Ing. Michal Pátek,  e-mail:  michal.patek@agropol.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.146 (?), 17.10.2006 15:14
Pan Čížek (predošlý príspevok) iste myslel modrú Izabelu, ktorá patrí do skupiny priamoplodiacich hybridov, nie taliansku odrodu Izabela bianca.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.67 (?), 19.10.2006 12:47
Právě ze Slovenska znám i odrůdu Isabela bílá, která je přímoplodý hybrid. Jak se zdá, má i svoji jmenovkyni (stejně jako Viktoria, Uran, Neptun, Mars, Regina....)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 25.1.2007 13:44
Marně hledám nějaké informace o rezistentu "Isabele" ,kterou mám doma na zahradě po svém dědovi.
Hrozny jsou malé,bobule větší ,barva tmavě růžová až fialová,hrozen hodně sprchává.Víno je hodně aromatické.Roste na zahradě minimálně 30-35 let.
Děda říkal,že je to Isabela,ale neví  kdy,kdo a odkud se tu vzala.
Poradíte někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512), 27.1.2007 9:15

Isabella růžová  je z rodiny "Isabela" pocházející ze Severní Ameriky.  Do šedesátých let byla dosti rozšířena na Ukrajině a v Moldávii, kde je označována také jako Isabella červená či Lidia. Odrůda byla vyselektována ze semenáčků V. labrusca. V současné době se pěstuje jen zřídka.

P.S.: Máte-li ji k dispozici, dejte mi prosím vědět na 605 154 914 

I.růžová
I.růžová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 27.1.2007 10:02
Děkujeme za informaci.
Podle fotografie je to ona.
Úroda v roce 2006 byla cca 20 kg. Jak jsem psal, hodně sprchává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.10.2009 22:26

Chtel bych se pripojit k teto diskuzi - na zahrade u rodicu mame uz cca 25 let nejspis tuto odrudu (bile) ale nejsem si tim prave jisty - hrozny jsou mensi, bobule cca okolo jednoho cm, hrozny jsou kompaktni - mezi bobulemi nejsou takrka mezery - dozrava v druhe polovine zari - jeste ted neco sem tam utrhneme.  Chut - kvuli chuti bych ji prave rad i jak k sobe na zahradu - uzasna jemna ovocna - jakoby kombinace kiwi a jahod.

Je to isabela bianco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika