Odrůda Lora



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.116 (?) 
6.5.2018 15:34, zobrazeno: 3439x

Jaké máte zkušenosti s odrůdou Lora, zajímá mě mrazuodolnost a odolnost proti plísni a padlí.Díky za info.Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 9.5.2018 6:52

Lora (Flora) má podle dosavadních zkušeností nízkou odolnost k zimním mrazům. Loňský mráz 7. ledna -20°C poškodil její letorosty natolik, že loni hrozny neměla. Letos by mohla být úroda opět normální. V odolnosti k chorobám bych řekl průměr. Není vyloženě náchylná ani není tak odolná k plísni jako je odolný například Talisman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 5.75 (?), 9.5.2018 7:47

Tak to by odpovídalo mé krátké zkušenosti, po výsadbě z roku 2016 mi Lora jako jediná po loňské zimě vymrzla, byla to jednoroční sazenice.Dlužno říci, že jsem ji zapomněl přihrnout na zimu zeminou.Asi by bylo lepší ji vysadit na chráněné místo, např.ke zdi. Anebo nahradit odolnější odrůdou.Tak zvážím co dál, kam s ní.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 9.5.2018 9:11

U mně se právě zakořeňuje. Podle nevyzrálého vymrzlého letorostu bych ještě nedělal závěry, mě letos právě takhle vymrzl Aladin a to byl na zimu zabalený a na chráněném místě. Loni jsem ho moc popoháněl k růstu a několikametrové letorosty nevyzrály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 14.8.2018 20:58

Lora, mě letos poprvní zaplodila, ale je to sklamání. Bobule jen průměrné velikosti, chuť nic moc, vypadá jako nemocný Julsi biser.  Možná je na ni letos moc teplo, nepomáhá ani vydatná zálivka. Uvidíme v dalších letech, ale zatím bych ji nesadil.

Vedle vysazený Kišmiš 342 úplně sežraly vosy, překvapilo mě, jak malé má bobule. Rybíz je proti němu docela frajer.

Aladin, vysazený zleva od Kišmiš 342, už také dozrál, hrozny i bobule jsou velké a chutné.  Vosy se o něj nezajímají. Růst bujný.

Galahad zobeme, pěkný a chutný hrozen.  Škoda, že jedna z dodaných sazenic, po pěkném nástupu v loňském roce, letos uhynula, ale druhá roste dobře, tak ji na podzim nahřížím.

Nádherný hrozen měla i loni vysazená Světlana, bohužel, to asi bude jiná odrůda, protože se velmi podobá Galahadu a ne Talismanu, jak je v popisu uvedeno.

KoKl navzdory dobré pěči a pravidelné zálivce velmi slabě roste, jedna sazenice ze dvou už také uhynula, ačkoliv loni rostla normálně.  Už tu někdo psal, že má špatnou vitalitu, tak snad se aspoň hodí na přeštěpování nějaké bujné odrůdy.  Pokud nezahyne skusím jej naštěpovat na nějakou bujnou podnož.

Alexa vypadá dobře, ale ještě nezraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika