Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma


Réva vinná > Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni

Stránky: 1, 2, 3, 4   

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
20.9.2017 22:27, počet návštěv: 8081
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Tato tema je hlavne pre stolove "rezistentne" odrody. Stolove sorty mavaju problem s praskanim bobul. U stolovych odrod je velmi cenne, ked dlho visia na koreni bez straty kvality - tak aby sa dali postupne zberat a jest. Chceme jest cerstve hrozno co najdlhsie obdobie. Napiste ktore stolove odrody odporucate z hladiska odolnosti proti praskaniu bobul po dazdoch. Pozadovana je aj dlha vydrz na koreni bez ochrany proti hnilobe. Ochranu proti hmyzu a vtakom uz akceptujem ako nevyhnutnu. Bolo by dobre keby vydrzali az do oktobra na koreni.  

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


host - xxx.xxx.205.204 (?)
21.9.2017 7:05
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Z tohto hladiska som spokojny s Vostorgom, trochu menej s Nerom a Ester. Tie druhe dve su ale modre odrody s mensimi bobulami, preto aj zrejme menej praskaju. Nero som zacal oberat tento rok okolo 5.8., este mam par strapcov a su v dobrej kondicii. Lenze tie strapce boli dost nerovnomerne vo vyvoji - oberalo sa teda od najzrelsich. Tie co sa oberaju teraz, boli toho 5.8 este ciastocne zelene. Ester som tento rok pretazil, takze to nie je celkom vhodny objekt na hodnotenie, ale tiez sa este obera (zvycajne dozrieva skor ako Nero, ale tento rok sa kvoli tomu pretazeniu zacalo skor oberat Nero). Vsetky strapce boli vo vreckach od Bred-ika, inak by z nich nic nebolo.

Trnavsko 145 mnm 

Připojit reakci
   

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


host - xxx.xxx.211.100 (?)
21.9.2017 13:22
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den, taky by mne to zajímalo,
jestli se dají specifikovat stolní odrůdy, které mají dlouhou výdrž na révě, aniž by zplesnivěly či jinak se zkazily. Předpokládám též PIWI a chuťově dobré. Ideálně, aby hrozny dozrávaly cca. na začátku září a vydržely do řijna.
(oblast Praha - 280 mnm).

Připojit reakci
   

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
21.9.2017 22:16
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Predosle 4 dni silne prsalo, naprsalo spolu 70mm! - tieto zrazky dobre preverili odolnost voci praskaniu.

najodolnejsi praskaniu sa javia:

Galahad (3 roky uroda) -ukazuje Najlepsiu odolnost aj praskaniu - takmer ziadne praskanie a to je jedna z najskorsich odrod - zrely cca od zaciatku augusta. Galahad ma tesi ukazuje skvele vlastnosti vo vsetkych dolezitych parametroch.

Carli (3 roky uroda) tiez vyborna odolnost praskaniu, ale ten dozrieva podstatne neskor- asi pred 2 tyzdnami. Hoci sa vyfarbi uz velmi skoro treba ho oberat ovela neskor az ked ziska dobru sladku chut. 

Vostorg Novy Cerveny (2 roky uroda) - tiez vysoka odolnost, dozrieva neskor, cca 10dni zrely.

Bianka ma male bobule (2g) a nepraska- spominam len preto lebo nam chuti tak ako najlepsie stolove.

Připojit reakci
      

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
29.9.2017 22:41
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Carli som detailne kontroloval a na niekolkych strapcoch bolo viac (15%) popraskanych bobul - hlavne pri stopke, ale vacsina strapcov mala len malo prasknutych bobul. Ale Galahad a Vostorg novy cerveny su v tomto odolnejsi. Carli ma meksie bobule a tie sa aj rychlejsie kazia do hlbky.

Připojit reakci
      

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


host - xxx.xxx.253.99 (?)
1.10.2017 0:04
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Glaša je dalsia odroda ktorej nepraskla ani jedna bobulka. Ale ma len jeden mensi strapcek, takze na hodnotenie je priskoro. Cital som vsak hodnotenie na webe od ineho pestovatela, ktory tiez spominal, ze Glasa mu nepraska. S Glasou som uz do buducna neratal kvoli citlivosti na mucnatku strapcov.

Připojit reakci
   

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
21.9.2017 22:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Predosle 4 dni silne prsalo, naprsalo spolu 70mm!

Svetlana - 2 rocna rastlina, 1. uroda len s dvoma mensimi strapcami - posledne dazde vydrzali vsetky bobule. Ale viacere bobule popraskali cca pred 3 tyzdnami ked po velkom suchu naprsalo. - takze odolnost vyzera slubne ale treba to overit v dalsich rokoch.

Monarch 2 rocna rastlina, 1. uroda len s tromi mensimi strapcami - posledne dazde zvladla celkom dobre, ale viacere bobule uz mierne popraskali cca pred 2-3 tyzdnami po mensich dazdoch. Avsak ani bobule s malou prasklinou sa nekazili.  takze odolnost vyzera slubne ale treba to overit v dalsich rokoch.

Alexa (1. uroda) - Posledne silne dazde popraskalo viacero bobul (15-20%?). Predosle dazde nepraskali ziadne bobule - ale moze to byt tym, ze dozrieva neskor ako Monarch/Svetlana.

Vostorg - (1 rok uroda) vyzera tiez slubne, len niekolko bobul popraskalo.

Kto mate viacrocne skusenosti s Monarchom, Svetlanou, Alexou? - po 1 roku vyzeraju slubne.

Připojit reakci
      

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
29.9.2017 22:45
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Vsetky tieto odrody maju vyrazne pevne chrumkave bobule a preto aj poskodene bobule dlhsie vydrzia - hniloba/plesen len pomaly postupuje hlbsie.

Připojit reakci
         

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


milanfiala (1141) - xxx.xxx.51.5 (?)
4.11.2017 15:26
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Doteraz tato neznamá ukrajinská odroda vydržala, pani čo ju má 15 rokov vravela najlepšia je po prvych mrazoch a prizemné mrazíky uz sú, dnes zme sa do nej pustili je prijemne sladká.

Obrázky:

Připojit reakci
            

Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni


roni (234) - xxx.xxx.253.99 (?)
26.10.2019 10:43
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

pan Milan Fiala otazka priamo na Vas:
pozeram na sposob pestovania vinica ako na tomto vasom obrazku.
Je to v sade komplet zatravnenom a okolo kmena vinica je nieco ako plastova valcova ochrana.
Takyto sposob pestovania som este nevidel, akiste mate na to svoje dovody.

Co je zmyslom tych valcov okolo kmenov? Ako hlboko su zapustene do zeme? dakujem

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Peničkova metóda zakoreňovania viniča 22412.11.2019198681
Ide to aj (ne)chemicky5210.11.20199635
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni338.11.20198082
Jak dál stříhat vinnou révu?66.11.2019706
Prosím poraďte odrůdu115.11.20191581
Nej odruda a nej zklamání 2019104.11.20191765
Sazenice révy 2016862.11.201949302
Co vaše réva 2019?11528.10.201924949
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI21727.10.201947647
Avatar 524.10.20191774
Založená pidi vinice + další postup1214.10.20191304
Řez mladé révy4313.10.201927315
Simonit&Sirch zkušenosti, rady, návody296.10.20193153
Hmyz a stolní odrůdy126.10.20191252
Založení malé vinice36.10.2019525
Black Magic8829.9.201975583
Vinná réva - Tereza1529.9.201911874
Mráz a hrozno423.9.2019735
Rodí víno vypěstované ze semínka, nebo se musí roubovat?1318.9.201911811
Solaris 513.9.2019968
Vedení révy, RH nebo na víc pater?611.9.20191027
Svätomartinské víno426.8.2019740
Lékořice 126.8.2019396
Neznáma Labrusca 624.8.20195008
Sáčky na hrozno1924.8.20197436
Ochrana hroznů proti ptákům6224.8.201957161
Ochrana proti vosám a ptákům3320.8.201948597
Choroba vínné révy? 2414.8.20196558
Postřik na vinnou révu113.8.2019578
Vertiko612.8.20191582
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli189.8.20193240
Garold 34.8.2019796
Super skorè odrody - Tajná Monacha, Chrust 262.8.201914627
Moon Drops 71.8.20192652
Choroba bobul, odroda Aladdin 1129.7.20191959
Réva ve skleníku4028.7.201929532
Odrůda Talisman2127.7.201913525
Scvrkavani bobuli - choroba nebo jim neco chybi? 427.7.20191035
Odrudy do nejteplejsich oblasti225.7.2019674
Co Vaše réva 2018?11125.7.201943475
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kokršpaněl - kolik se dožije?8.11.2019
Kokršpaněl - kolik se dožije?8.11.2019
Kokršpaněl - kolik se dožije?7.11.2019
Kokršpaněl - kolik se dožije?7.11.2019
Hrdličky6.11.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů