Ochrana rašící révy před májovými mrazíky



host - 9.162 (?)
21.5.2012 8:03

Tady je fotka jednoho z keřů... Alden, Solaris a ostatní dopadly úplně stejně.

Petr


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 168.12 (?), 18.5.2012 20:30

Takhle jsem je pěkně obalil a odstraním folii až v sobotu dopoledne.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.12 (?), 18.5.2012 20:46

Teda ten předchozí obrázek je bez krytí folii z dnešního rána, letošní rízek Solarisu. Uvidím, zda dnešní mráz rozdýchá. Tato příloha je z obalených keříků révy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.71 (?), 19.5.2012 5:44

Při včerejší prohlídce mojí minivinice (asi 30odrůd) v údolí Berounky jsem zjistil, že réva letos přečkala včerejší pokles teploty velmi dobře. Jen Vostorg a Viktoria mají několik lístků na okraji ožehnutých mrazem, na rozdíl od loňského května, kdy u nás bylo vše úplně spáleno. Včera v 6hod ráno u nás ukazoval teploměr ve výši 2m +2°C a na trávě byl místy šedivák. Dnes ráno je u nás +7°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 19.5.2012 23:38

U nás v meste bolo v piatok nad ránom nula. Miestami ale išli pásy mrazivého vzduchu, ktoré mi ošlahli pár vrcholových lístkov na 2 výhonoch amerického Jupitera nad pergolou. Ostatný vinič aj sadenice rajčiat a papriky sú bez poškodenia. Preventívne som pred pár dňami všetko striekal roztokom boraxu. Mimo mesto však bol mráz až do mínus 3 stupňov. V niektorých dedinách spálil všetky sadenice aj kvitnúce zemiaky. Vo vinohrade som borax striekol dosť neskoro- až vo štvrtok ráno. Pôjdem sa tam pozrieť, či 20 hodinový predstih roztokom boraxu a Silwetu stačil na protimrazovú ochranu. Proti májovým mrazom nám nepomôže pestovať mrazuodolné odrody. Jediná ochrana je zvýšiť mrazuodolnosť zelených tkanív saturáciou solemi bóru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.12 (?), 21.5.2012 7:21

Zdravím Vás Paľo. Jste asi jeden z mála koho nepostihla mrazová pohroma. Snažil jsem se o ochranu vinice a sadu postřikem 0,5% roztokem bóru. V noci jsem hlídal vlastní teplotu ve vinici. Když teplota klesla již na -4 stupně Celsia ve 3,00 hod ráno chtěl jsem vše ještě zadešťovat. Bohužel i hadicový systém bez vod byl tak zmrzlý, že vpuštění vody znamenalo její skoro okamžité zmrznutí. Takže jsem mohl pouze sledovat jak teplota při ránu klesla na -5 stupňů Celsia. Následující den jsem mohl jen sledovat černání letorostů a plodů veškerého ovoce. Letos pěstuji pouze dřevo.

Vlasta K, Luka n.J.

Mráz 18.5.2012
Mráz 18.5.2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 7:51

Přesně v takovém stavu, jak má paní Vlasta na fotce, jsem našel i já 20 keřů včetně pergoly na zahradě, když jsem přijel v pátek z práce. A co bude teď...? Všude byly nádherně zapěstovány kmínky, pergola nádherně obrostlá (zapěstování požadovaného tvaru trvalo 2-3 roky). Mám se jen modlit, aby od spodku vyrašilo nejaké očko a dal se zapěstovat nový kmínek, nebo jsou celé keře ztraceny. A jak ošetřit zmrzlé letorosty? Nechat je na keři, nebo nějak ostříhat (je pravda, že odpadávají pomale sami). S tímto nemám vůbec zkušenost. Za 6 let co révu pěstuji, jsem takovou katastrofu nezažil... No ale bohužel se stávají i horší věci...

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 7:56

Až teď jsem si uvědomil že jsem reagoval na paní Vlastu místo na pana Vlastu... omlouvám se.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 21.5.2012 8:03

Tady je fotka jednoho z keřů... Alden, Solaris a ostatní dopadly úplně stejně.

Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 21.5.2012 8:34

Dobrý deň Vlasto! Je mi to moc ľúto, pohľad na zničený vinič je skľučujúci, to Vám verím. Verím aj tomu, že Vám vyrašia nové kmienky. Doma naozaj nemám nič pomrznuté, u nás neboli mrazy väčšie ako mínus 3. Vo Sv.Jure u dcéry už sa cez hrebene Malých Karpát mrazivé jazyky nepredrali. Réva je tam OK, konáre marhúľ u dcéry v záhradke sa prehýbajú pod váhou zelených plodov. Pred príchodom oneskoreného Zmrzliaka som doma všetko ošetril roztokom 20g boraxu+Silwet+5l vody. Vo vinohrade 15 km od domu bohužiaľ dosť neskoro- 20 hodín pred poklesom teploty na mínus 3. V týždni sa tam dostanem a potom poreferujem, ako vyzerá vinohrad na južnom svahu. Podľa slov môjho svokra v telefóne údajne spodná časť vinohradu je spálená, najviac kvitnúce zemiaky. Postriekať okrem viniča aj cesnak, cibuľu a mrkvu ma vo štvrtok nenapadlo. Zarodená broskyňa dole pod vinohradom snád nebude zmrznutá, koruna je vo výške cez 2 m. Mráz išiel tentoraz od juhu- proti svahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 38.186 (?), 24.5.2012 13:15

Dobrý den,

zasadil jsem si 20 hlav a vyrašené letorosty 5-15cm jsem zachránil před mrazem(šedivec na trávě jako v pohádce o tom dědovi a jedný mladý hočině) přikrytím první nasekanoué trávou, ze které v té době bylo už spíš seno. Kromě jedné sazenice, kterou rozhrabala kočka vše ok. Ta jedna byla na troud.

Jinak někteří sousedi s úspěchem uchránili brambory pomocí bílé netkané textilie. Nezkoušel to někdo, kdo má méně hlav, převesit přes drátěnku pro ochranu VR?

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika