Ochrana proti vosám a ptákům



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 166.20 (?) 
27.7.2006 23:27, zobrazeno: 56047x

Prosím o radu, již několik let nesklidím žádné hrozny. Chutˇově výbodné odrudy jako je Iršaj a jiné se mi naučily sklízet vosi a ptáci. Ještě se mi nepodařilo nad nimi vyzrát. Máte na to nějaký recept?

Děkuji VašekB

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.253 (?), 28.8.2006 11:28

Proti ptákům sítě (nemá cenu šetřit, ty levnější se trhají). proti vosám věsím cca po 1 metru lahve od piva buď s pivem(4-5 cm) nebo naředěným sirupem(nejlepší je domácí) a pak cca po týdnu měnit obsah. Jakmile však vosy začnou ozobávat, radši udělám vinobraní, toto je větčinou známka toho, áue hrozny jsou již dostatečně sladké)

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.2 (?), 15.4.2007 17:48

Dobrý den.. a neni ještě něajký jiný zúůsob na zlikvidování ech hnusných otravných vos????my je máme nad garáží u bazénu a také zalézají do krovů. na netu sem také našel že do odchytbých lahví je spíš lepší dávat trochu piva s trochou octa! Sladké věci přilákají i včely a těch je opravdu pak škoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.4.2007 21:09

Dávám do lahví sladkou vodu,  a včela tam nevletí ani jedna.Buďto jsou vychované nebo je to neláká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 19.4.2007 13:19

Špačči jsou otravní a poměrně chytří. Nedělá jim problém oklovat víno, které mně rostlo pod  otevřeným oknem, kde jsem v místnosti seděl u kompu. My střádáme sítka, obaly od sklenic a ovoce a každý hrozen zvlášť do něho balíme.  Ostatně moc jich není a stačí hodina, a z nadějných hroznů jsou špačky oklované zbytky. Vosy mi na hrozny nejdou, snad proto, že v té době mají dost hrušek, švestek a jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.34 (?), 11.7.2007 21:17

Nejlepší ochrana před ptáky je rozvěsit pokažené CD ne provázku nebo vlasci, aby se volně pohybovaly. Na vosy se mi ale nijak nepodařilo vyzrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 6.8.2008 12:06
CD fungují spolehlivě, ale sršni a vosy je velký problém...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.147 (?), 16.9.2018 22:28

Již několik let používám k ochraně hroznů sáčky ušité z netkané textilie která se používá k rychlení hlávkového salátu. Sáčky o rozměru 25 x 3O cm po zaměknutí bobulí navleču na hrozen, obtočím kolem stopky a sepnu kolíkem na věšení prádla. Textilie je průlinčitá, hrozny " dýchají", srážková voda vyteče, takže nedochází k hnití. Sklízím ABSOLUTNĚ nádherné netknuté hrozny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.225 (?), 13.7.2007 16:56

K mým několika stromkům révy jsem letos naučil chodit kočky z okolí na jídlo a ještě plánuju rozvěšení cédeček. Tak snad zvítězím :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.167 (?), 26.1.2008 13:09

Nejlépe se mě osvědčilo do pivní láhve namačkat tak 10 bobulí právě toho vína včely nato nejdou asi mají větší IQ než vosa a sršeň po asi 14 dnech vyměnit velmi účinné. Na ptáci jsme krátký jak se zpívá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika