Ochrana hroznů proti ptákům



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?)
12.11.2015 8:41

Navlékám na hrozny sítky, které se používají na ochranu litrových lahví s chemikáliemi. Před kosáky chrání a vosy jsou z nich také rozpačité. Nahoře na hroznu stáhnu při přivázání a dole nechávám otevřené. Na mých asi 60 hroznů stačí a je to hodinka práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 182.227 (?), 11.9.2015 14:28

Podle mě je to stínovka 30%. Zkuste třeba zde P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 11.9.2015 14:50

Zjišťoval jsem a bude to něco málo jiného. Rozdíl však bude opravdu malý. I podle gramáže a propustnosti světla.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 4.11.2015 19:17

Site se celkem ujmuli, je potreba hledat a na internetu jiste najdete to nejvhodnejsi co vam bude vyhovovat.Jsem spokojen ze siti od Zahrady Bobr. Na pergolach a nebo, kde sit nelze pouzit se mi celkem osvedcily pytliky z bile netkane textilie. Ja je mam sesite ve dvou velikostech, ale myslim, ze se daji i spojit i svarovackou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.133 (?), 11.11.2015 21:44

Dovolím si přispět svojí zkušeností. Na hrozny z mých tří hlav mají zálusk jak ptáci, tak vosy. Takže síť u mě nefunguje. Poslední roky to řeším tak, že shromažďuji plastové krabičky po baleném hroznovém vínu nebo minirajčatech - ty, co jsou vcelku s víčkem - do nich vložím celý hrozen a zacvaknu víčko. Pak ještě - kvůli vosám -  obalím kouskem záclony nebo textilie a upevním kolíčkem. Je to pracné, dá se to využít u menšího množství, ale funguje to, jinak jsem byla bez úrody. Používám to, bez textilie i na ořechy, lískové i vlašské. Mám zahradu na polosamotě, cca 100 m od lesa a vevrky, ptáci i vosy u mě řádí, protože kromě víkendů je nikdo neruší.  Eliška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 79.68 (?), 31.5.2020 22:02

Prosím co to máte za síť? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 12.11.2015 8:41

Navlékám na hrozny sítky, které se používají na ochranu litrových lahví s chemikáliemi. Před kosáky chrání a vosy jsou z nich také rozpačité. Nahoře na hroznu stáhnu při přivázání a dole nechávám otevřené. Na mých asi 60 hroznů stačí a je to hodinka práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 3.12.2015 8:23

Pár posledních let jsem tiše záviděl ukrajinským vinařům, kteří na ochranu hroznů používají tyto síťky.
Letos se mi je podařilo sehnat a vyzkoušet.

Pár fotek: 2 3 4

Letos jsem díky tomu uchoval hrozny bez sebemenších problémů. Samozřejmě jsem je použil jen u stolních odrůd, u moštových by to vzhledem k množství hroznů nešlo. Tam jsem použil s úspěchem jen síť proti ptákům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.192 (?), 3.12.2015 17:50

Nesnaží se vosy a ptáci přez síťku hrozny nabodávat, nebo naklovávat?I když je z fotek vidět, že je síťka jemná.Letos jsem měl natažené sítě proti ptákům a tam kde se síť dotýkala hroznů, tak je ptáci dokonale ozobaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 3.12.2015 18:59

Hmyz se do sítěk nedostane, pokud je nahoře síťka dobře dotažená a ptáky siťky otrávily dokonale. Pokud jsem nějaký hrozen na keři zapomněl schovat, tak si ho moc nevšímali, protože je síťky kolem dokola přesvědčily, že neochutnají. Ona zase ta síťka není tak jemná, jak vypadá. Pokud jsem zkoušel dřív netkanou textii, tu vosy nebo sršni snadno prokousli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.178 (?), 9.12.2015 9:34

V pytlíkách z nekané se mi hrozny uvařily, v silonových ponožkách taky a ještě je vosy i prožraly, stejně tak i ty ze sítě do oken proti mouchám. Rašlovina ani stínovka nefunguje proti vosám - z těch jsou třeba síťky na cibuli. V místě, kde se ptylík dotýká hroznu je ochrana proti vosám marná. Takže ještě zkusím pytlíky nabízené Bred-íkem, ale pytlíky musí být mnohem větší než je hrozen... V telce jsem viděla vinici krytou jako stan ze síťoviny, ale na netu jsem nic podobného nenašla. Loni mi na miniviničce řádili ptáci, letos vosy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika