O jakou nemoc jde? Doplnění.



risa - (5) - 161.57 (?) 
12.7.2011 12:25, zobrazeno: 5978x

Dobrý den,
toto vlákno zakládám jako pokračování původního vlákna: O jakou nemoc jde?
doplňuji kvalitnější foto listů obou rév. pomůže to k určení nemoci?
díky.

První réva list
První réva list
První réva - list
První réva - list
Druhá réva - list
Druhá réva - list
Druhá réva - list
Druhá réva - list
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 12.7.2011 21:11

První réva - nedostatek draslíku. Druhá réva - nedostatek dusíku (světlá barva listů) +počínající napadení plísní révovou (skvrny na listech). To je můj tip. Pokud rostliny rostou poblíž sebe, svědčí to pravděpodobně o jalové půdě písčitého typu. Pro rychlejší doplnění použijte hnojiva v kapalné formě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.123 (?), 16.7.2011 18:55
Ten první keř není nedostatek draslíku, ale projev virózy. S tím už asi nic neuděláte. Pokud jsem dobře pochopil, je to už 2. rokem, a takto malý přírůstek... rovnou bych ji nahradil jinou. Na té druhé fotce je projev Peronospory. Výživa dle vzhledu není správná. Řekl bych, že sazenice trpí v nedostatečně provzdušněné půdě a bude trvat pár let, než dostane správný růst. Použijte pro podporu růst 0,5% roztok močoviny stříknutý na list spolu s postřiky. (0,5% = 5g/l).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.7.2011 11:14

K révě č. 1 : Uznávám, že postižení listů na fotografiích je sice podobné jako při projevech nedostatku draslíku, ale ne zcela typické. Podobný je sice barevní odstín, ale neodpovídá příliš to mozaikové rozložení, ohraničené žilkami ("flekatost"). Pokud by se mělo jednat o virózu, zajímalo mne prosím, o jaký se jedná druh. Informace o virózách révy nejsou příliš dostupné a mezi známými virózami jsem podobné postižení nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.91 (?), 30.6.2019 21:42

Zdravím,

dneska jsem byl u otce mu udělat zelené práce (po týdnu co odjel na dovolenou a keře byly ok) a zjistil jsem že polovina keřů má listy napadené nějakou chorobou. Ze zspodní strany vypadají lsity stejně jako z horní. Listy jsou tím napadenější, čím jsou na keři níže. Nějaká choroba, nebo keřům něco chybí či přebývá? Co na to použít za postřik? O jaké odrůdy jde jsem nezjistil. Děkuju předem za rychlou radu, napadení se rychle šíří. Děkuju, Jirka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 1.7.2019 8:09

Dle mého názoru to není choroba, ale nedostatek některého stopového prvku. Nevím, jestli by v takové fázi pomohlo provést postřik listovým hnojivem, není fotka celého takto poškozeného keře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.20 (?), 1.7.2019 22:42

Dnes se mi podařilo najít na netu další fotky stejně postiženého keře a podle všeho to vypadá na důsledek chybějícího draslíku a hořčíku, zkusím přihnojit a použít listové hnojivo, děkuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika