Mrazík



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?)
7.5.2011 16:07

Jo jo, u baráku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 6.5.2011 21:28

Já mám pomrzlou révu v západní polovině řady, druhá, východní polovina je netknutá. Jinak ovocné stromy, jahody, angrešty a rybízy jsou v pořádku. Hradec Králové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.130 (?), 6.5.2011 22:51

Kuky, že vy máte zahradu ve městě u baráku? Jsem také v HK, ale mám zahrádku za městem... Když jste psal, že máte +1°C, u nás bylo -3°C. Teď je u nás réva pomrzlá komplet, brambory černé, jahody a angrešt tak z poloviny. Ostatní ovocné snad OK. Z okrasných to odnesla wistárie, trubače, pierisy, rododendrony, krásnoplodka je na troud... Doufejme, že to obrazí, ale je to škoda...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.88 (?), 7.5.2011 10:43
Na Kladne bylo -2 a reva je z 90% zmrzla, kiwi (kolomikta) tak ze 30%. Paradoxni je, ze fikovnik, granatovnik a olivovnik preckaly mrazy bez nejmensi uhony (zapomnel jsem je uklidit)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 7.5.2011 16:07

Jo jo, u baráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferby1 - (41) - 16.70 (?), 7.5.2011 16:14

U mě dobrý (Předměřice nad Labem u HK), nevymrzlo nic i když mráz asi 2 dny po sobě ráno byl (-1°C?), škrabal jsem auto. Výhonky na tažni jsou tedy zatím tak 5-15 cm, ale jsou úplně v pohodě. Jsem přesvědčenej, že tento týden to byl poslední záchvěv zimy, podle mě už mrznout nebude. Mějte se a hlavu vzhůru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
velmez - (44) - 9.130 (?), 7.5.2011 19:19

Vysočina 480m.n.m včera bylo -4,5 réva z 70% omrzla jako všechno na zahradě.Réva vypadala pěkně čekal jsem první úrodu, ve skleníku už měla střapce 50% omrzlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.243 (?), 7.5.2011 20:31

Letos byl silný mrazík z úrody bude snad jen rybíz jinak všechna úroda pomrzla. Dokonce i nové výhonky u korejské jedle jsou v... a to vidím prvně za posledních 15 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 7.5.2011 20:51

Mně omrzly nejen výhony jedlí ale hlavně komplet magnolie. Květy bych tak neřešila, ale co ty listy... A nejhorší budou ibišky, nedovedu si představit, že znovu obrostou. Samozřejmě fuchsie, kalokvěty. Mladý buk, javor... odkvetlý rybíz... Každým dnem jsou škody víc a víc vidět. C myslíte, že bude s jahodami? Květy mají černé prostředky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.163 (?), 7.5.2011 21:20

Černé prostředky znamenají že zmrzly. Jsem z Karlovarska, zmrzly tady komplet třešně, jahody, angrešt, zmrzl mi i vlašák a gingo biloba, v pařeništi 50% cuket a rajčat. Některým sousedům zmrzly i rajčata ve skleníku. Bylo tu -6 stupňů 5.května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.52 (?), 7.5.2011 22:17
Na Záhorí bolo v piatok ráno min. mínus 1, na kopaniciach aj viac lebo mali pomrznuté aj čerešne. Pri dome sme ráno videli inovať na trávniku. Vistéria, azalky ani iné okrasné či ovocné rastliny neboli poškodené. Krásnoplod vymrzne skôr cez zimu, za 8 rokov iba 2x robili konárom zimnú okrasu strapce striebristo-fialových plodov. Je to podobné ako u figovníka zo stredomoria. Kvitnúce rajčiaky nezmrzli vďaka mikroténovým taškám z Tesca. Na viniči pri dome omrzli lístky iba na Dakone a Richelje, aj keď boli obalené dvojitým mikroténom. Záložné výhonky pri báze kmienkov prikryté borovou kôrou prežili mrazík bez poškodenia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika