Modrá vinná réva ke konzumaci



Stránky: 1,  2,  3   
host - 157.197 (?) 
5.5.2017 11:05, zobrazeno: 18129x

Chtěla bych pro děti nějakou rezistentní modrou vinnou révu, sladší chuti a bezsemennou. Nadmořská výška u nás je 500 m. Poloha vína je na jiho-západ u opěrné zdi. Bílou vinnou révu jsem vybrala Vostrog.

Prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 5.5.2017 11:38

Třeba Glenora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 5.5.2017 13:42

Potvrzuji, že Glenora je dobrý typ a ještě bych doporučil Nero, které je ranější a dá se pěstovat jako BIO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 5.5.2017 14:33
Nero je celkem fajn, jen ty pecičky jsou při zobání dost znát.Když chcete modrou a bezsemenou, budete se muset porozhlídnout za velkou louži.Bezpeckový amerikáni mají pro děti làkavé ovocné chutě.Glenora je dobrá volba.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 6.5.2017 10:31

Pravdou je, že pecičky má Nero větší, ale nevadí mi. Vybírám odrůdy podle odolnosti, náročnosti na pěstování a především podle chuti (hodně subjektivní hodnocení) a chuťově je pro mě Nero vynikající.

Glenora (vynikající borůvková a bezsemenná) je na mé viničce nejvyhledávanější, ale na pěstování náročnější (bujný růst, nutný postřik proti padlí). V literatuře se uvádí ještě střídavá plodnost (nepozoruji), trpí na červenou spálu (pozoruji v minimální míře). Pokud je vlhký a chladný konec léta, nevyzrálé bobulky na konci dlouhých hroznů napadají octové bakterie, čemuž se dá předejít zkracováním hroznů po odkvětu, nejpozději od zaměkání. Glenora (aby v 500 m.n.m. dozrála?) dozrává později než rané Nero. Výběr modrých odrůd je menší. Z bílých bych doporučil Galahad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 189.92 (?), 6.5.2017 20:26

Nero je dobrá odrůda, ale u nás je ještě oblíbenější odrůda Muskat Blue nebo Venus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 7.5.2017 11:57
Je zřejmé p. Vimone, že dáváte přednost chuti ovocné. Muskat Blue mám, zrání střední, hrozny vydrží dlouho na keři. Loni jako jedna z mála zjara nepomrzla, ačkoliv nebyla nijak proti mrazu chráněna. Chuť příjemná lehce muškátová zráním se ještě vylepšuje, ale stačí mi 1 keř. Venus má zvláštní příjemnou chuť. Měl jsem 3 keře od p. Knížka na SO4, ale na podzim jsem všechny zrušil. U mě nadprůměrně trpěla plísněmi, zejména padlím. Je hodně plodná, ale bobule jsou v hroznu značně natěsnány, vyzrávají nerovnoměrně a jak se zráním zvětšují, některé tlakem okolních praskají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 7.5.2017 13:03
Tož slečna v úvodu vlàkma chce radu na modrou BEZPECKOVOU odrudu.Nero je chutově fajn, ale z modrých, kterých není tolik jako světlých co po světě roste a co pěstuji(regent, marguete, nero, rondo, čarlo, glenora a odolné bago noir není to nejU mně loni stříklý krystal rozpoutal padlí, nero v řadě to schytalo, solaris a regent naprosto v poho..Nej na šmak s kyselinkama regent, moštáky mám nejradši.V okolí ještě kodrjanka.Ale stolní čárli, odolný, velice plodný i když zraje až v zàří.Odolnà ranà modrá, ale hodně pecková baltika, tu mám ràd pro její odolnost a ranost.Proto zde rozdmýchàvàm vlákno baltika alias hasansky sladky.Jako u brambor a meruněk se každý těší na ty první.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 7.5.2017 13:23
A ještě za zmínku z moštovek stojí Cabernet cortis, později raší a vyhne se dubnovým přímrazkům.Zatím ho nerat bašťím.Mám jich pár na vínko, ale ukázal přednosti a vínko je mnam a tak objednán roubovaný do jedné řádky od Krause, druhá bude pro srovnání osázena řízkovaným.Tož jsem zvědav na porovnání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 9.5.2017 10:06
Pravda - slečna hledá pro děti modrou bezjadernou v 500 m.n.m. a zřejmě pouze 1 sazenici. Pak Glenora by mohla být ta pravá. Chráněné místo při JZ zdi domu by mohlo vyhovovat pro dozrání i pro bujnější růst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika