Množení vinné révy



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?)
5.4.2015 12:10

no radost pohledet, mate to vzorně upravené!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 19.1.2015 20:44

já je dávám zakořenit přímo na cílové místo hned jak půda rozmrzne do potřebné hloubky. Ošetřené fungicidem přečkají ještě těch pár týdnů chladu než sačnou rašit a do podzima nenarostou jako ty předpěstované v množárně, ale vše doženou tím, že je není potřeba už nikdy přesazovat. Sázím 3 řízky na jednu potřebnou sazenici (přebytečné ujmuté je snadné omezit, zničit nebo vyrýt).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.1.2015 21:32

Tedy ostříháte réví, nakrátíte řízky a namydlíte to do země?  A co pak s hnojením a přípravou půdy v jamce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 19.1.2015 21:47

Sázíte-li přímo na stanoviště, je dobré mít stanoviště předem připravené.

Jinak samozřejmě, že je lepší ten způsob zakořenění ve vodě a předpěstování v kontejneru. Je to pracnější a u odrůd kde nemáte nadbytek řízků na plýtvání (3:1 a více) se určitě vyplatí. Stejně jako roubování, kdy máte ještě nižší spotřebu ušlechtilých oček při rychlejším výsledku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 19.1.2015 21:34

Loni jsem zkoušel zakořeňovat řízky v záhoně, samozřejmě že to funguje, ale na druhou stranu, když si dám práci se zakořeněním ve vodě, tak jsou sazenice kvalitnější. U těch ve volné půdě mnohdy nevzrálo réví.
Pokud vysadím dobře zakořeněnou sazenici na místo počátkem května tak mám rok náskok oproti sazenici vyrostlé z řízku zakořeného na místě a většinou už druhý rok mám malou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.141 (?), 19.1.2015 22:15

Děkuji za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 19.1.2015 22:30

Schvaluji osvědčený recept, Bred-iku.Také jsem si Váš názor osvědčil..Je dobré zakořeňovat ve svých podmínkách to, co má šanci přežít.A to je alfa a omega všeho.Pokud nepodnikám.

Začátečníkům přeji zdařilý vstup do naší arény, která není vždy nezištná.V mladém věku o nic nejde, v pokročilém věku jde o ztrátu každé promarněné chvíle na kraji "konečného" života.Nevěříte?  AB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.3.2015 20:48
Loni při podlomu jsem jeden zelený kraťonký letorost odrudy Galahad ošetřený práškovým stimulátorem píchl do substrátu, do zimy nenarostl, přes zimu v tempetovaném skleníku kolem 5°C.Před měsícem vypadal zralý na kompost, ale pochlapil se a vyrazil ze země.Třeba letos ještě zaplodí.;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.187 (?), 5.4.2015 10:02

Podporuji Bred_ikův názor. Postupuji podle jím doporučeného návodu, který mám rovněž odzkoušený. Přikládám fotografii z 25.8.2014, kde vpavo jsou loni koncem března zakořeněné a v květnu vysazené sazenice Kišmiš č. sultan, Venus a Muskat blue. Takové rostliny mají veškeré předpoklady již letos bohatě zaplodit. Pro upřesnění 2 výše jmenované odrůdy se na podzim vybarvují do sytě červené barvy, jak jena obrázku patrné u několika spodních již vyzrálých starých listů. Mimochodem letos se mi zakořeňování nějak opožďuje. Řízku mají mohutný "balus", ale kořínkům se moc nechce?

 Kišmiš č. sultan, Venus a Muskat blue.
Kišmiš č. sultan, Venus a Muskat blue.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 5.4.2015 12:10

no radost pohledet, mate to vzorně upravené!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 18.3.2017 21:50
16-17.2. jsem letos řízkoval révu.Podmínky každoročně stejné,25-30°C pod zářivky.Letos jsem dal do nádob více vody a stále nic nekoření.Dnes jsem objevil řízek Juliána, který nedosahoval k hladině a na něm neuvěřitelné kořeny.Pak jsem si všiml kořínků na dvou odrudách, které začínají rašit z puklin, ale nad hladinou vody.Vodu pravidelně měním, při prvním namočení používám do vody stimulátor. Pěstuji kaktusy a některé při řízkování a zpravokořenění roubovaných špatně nebo vúbec nechtějí kořenit a jeden starý kaktusářský praktik tvrdil, že každý kaktus pustí kořeny, když ho postaví nad hladinu vody.Réva se chová podobně.Vyšší hladina neznamená úspěch.Když jsem dával méněvody, sázel jsem první řízky po třech týdnech.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika