Málo květů a ovoce



host - 123.228 (?) 
13.7.2019 16:02, zobrazeno: 2057x

Dobrý den,

zeptám se, révu mám u zdi na drátech, a narostla mi na max výšků drátů, tedy asi 2 metry. Dál už ji stříháním nepouštím.

Mám jen jedno patro úplně dole, kde jsou hrozny. Zbytek květů zhnědl a zaschl.

Nevíte proč? Réva má 4 roky.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 149.98 (?), 13.7.2019 16:13
Málo informací jste napsal. O jakou odrůdu se jedná? Mohlo dojít ke sprchnutí, některé odrůdy jsou na to náchylnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.228 (?), 13.7.2019 16:18

Mám tam dvě. muscat bleu a a pomeranč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.143 (?), 14.7.2019 16:55

Muscat bleu je O.K. PIWI odrůda, ale má menší hrozny i bobule, takže nečekejte rekordy.

Pomerančové jsem měl vysázeno asi před 40 lety a skoro neplodilo.

Jestli je to stejná odrůda jako tehdy,  neboli „Narancizü“, tedy křížení Chrupka královna Viktorie bílá x Královna vinic původem z Maďarska, tak se hroznů moc nedočkáte. Mrzne už při - 15, při 1 18 je totalně kaput a málo plodí, je to klasická evropa, žádná odolnost.

Trochu někdy žasnu jak prodejci nabízejí dávno zastaralé odrůdy, nedávno jsem viděl nabízet i Panonie kincze jako „odolnou odrůdu“.

Přečtěte si prosím před nákupem na tomto fóru nějaká doporučení od Bredíka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.228 (?), 14.7.2019 19:04

Já žádné rekordy neočekávám. Je to jen na domácí konzum. Na pomeranči je 14 trsů a na Mucsatu je asi 12. Pomeranč vydržel loňské mrazy cca 20 pod nulou a to je velmi mladý. Je to koupeno od firmy JURAL. Nakoupil jsem podle rad ohledně umístění révy do polohy 550 n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.75 (?), 13.7.2019 21:05

Nenapsal jste ani jaké typ vedení máte. Klasiku RH nebo nějaké jiné? protože u RH většinou květy / hrozny jsou jenom dole v blízkosti tažně... zkuste sem dát fotku celého keře/keřů a také fotku detailu zaschnutého hroznu. Kdy k zaschnutí došlo? Dělal jste doporučené postřiky? V jakém stavu jsou listy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.228 (?), 14.7.2019 8:23

Je to klasika RH vedení na jeden tažeň.. Od tažně asi 2 metry vzhůru rostou výhony Dál to nepouštím.. Hrozno je jen dole u tažně jak píšete. Zdá se mi to hrozně málo. Je tam asi 10 trsů. Foto udělám po víkendu a dodám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.12 (?), 15.7.2019 23:10

Sdělit názor na zhnědnutí a zaschnutí květů bez fotek je velmi obtížné, i s nimi to nemusí být jednoduché.

Ale zastavil bych se rovněž u výběru odrůd. Zřejmě se jedná o polohu 550 m.n.m.. Pro takovou polohu poradit Muscat bleu a Pomeranč - to nebyl žádný odborník.

Muscat bleu je chutný a odolný chorobám, ale má přece jen dosti malé bobule a je docela pozdě zrající, z vlastní zkušenosti vím, že v ve 400 m.n.m. dozrává koncem září (rok 2018 nechme stranou). Pokud je ta zeď, u které je víno, na jižní straně budovy, pak je to dobré, pokud ne, nemusí Muscat bleu ve Vaší poloze v chladnějších letech dozrát. Kromě toho zejména kvůli velikosti bobulí je to podle mne překonaná odrůda.

Pomeranč jsem kdysi dávno také pěstoval. Byla to údajně raná chutná odrůda. Jako klasická vinifera však vždy podlehla chorobám (hlavně plísni - tehdy byla standardem vlhká léta), takže jsem okusil jen pár bobulí, i ty nebyly valné kvality. Tato odrůda v roce 2019 rozhodně ne a nikde! Pokud ji prodává nějaký obchodník (podobné věci vidávám často), no tak mu jde o obchod. Prodá a nestará se. V prodejnách stromků v horách se také prodávají Goldeny na podnožích M9. Je mi smutno, když vidím zjevné laiky, jak si po poradě prodejců takové stromky odnášejí.

Že Pomeranč vydržel - 20? Možná byl chráněn zdí, možná mu pomohl sníh, možná byl takový mráz jen chvíli, možná se jedná o záměnu odrůd (což se také dosti často stává).

Rozhodně doporučuji vyměnit Pomeranč a raději i Muscat bleu. Existují seriózní prodejci, např. Bred ik, jehož webové stránky jsou v ČR zřejmě v této oblasti nejlepší.

Firma JURAL (pokud si pamatuji) prodává sazenice v sáčcích s nádhernými obrázky. Občas na podívám na odrůdovou skladbu jejich výpěstků (jen podívám, něco takového bych si nikdy nekoupil). Zrovna u vinné révy jsem neviděl odrůdu, která by podle mého názoru v roce 2019 obstála v konkurenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika