Kvetení vinné révy



host - 34.50 (?)
14.5.2012 14:08

Dobrý den, co by jste mi poradili na žluté listy révy? zatím réva raší a je OK ale v průběhu vegetace začne žloutnout a listy se zmenšují a zasychají, o hroznech ani nemluvím.. angrycryingChtěl bych něčím postříkat abych tomuto předešel. Moc děkuji za všechny rady...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 13.5.2012 12:37

Jasne, pokiaľ máte problémy s hráškovatením a malý výber opeľovačov, počkajte s redukciou až po odkvete. Vlani mi hráškovatela iba Krasotka, ale domnievam sa, že preto, lebo to bol prvý- signálny strapec. Uvidím, či bude v tomto roku bohatá násada Krasotky kvalitne oplodnená. U ostatných odrôd som hráškovatenie nepozoroval. Výborným preventívnym zásahom je listové hnojivo s obsahom molybdénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 12:12

Sadit se teď nic nedá tak se pustím do redukce květenství, díky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 13.5.2012 13:56

Jo redukce květů! - pro mě ta nejhorší a nejnepříjemnější činnost během vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.5.2012 18:41

Trochu jsem to probral ale rvalo mi to srdce smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 13.5.2012 19:34

až nyní vkládám foto z 5.5., zatím révy vypadaly dobře..snad nebudou na tabák


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 14.5.2012 14:08

Dobrý den, co by jste mi poradili na žluté listy révy? zatím réva raší a je OK ale v průběhu vegetace začne žloutnout a listy se zmenšují a zasychají, o hroznech ani nemluvím.. angrycryingChtěl bych něčím postříkat abych tomuto předešel. Moc děkuji za všechny rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 14.5.2012 20:43

Dobrý večer! Nie je vylúčené, že drevo namrzlo a rastlna pomalu "odchádza". Vylámal ste všetky púčiky na kmienku? Nádej zomiera posledná, ker Vám môže osdpodu vyrašiť a dopestujete si nový kmienik. Niečo podobné mám na extrémne veľkoplodej sorte Preobraženie. Vyrašené výhonky aj so strapcami kvetov ďalej nerastnú a pomalu žltnú, ale zatiaľ nezasychajú. Kmienik som já houska už vyholil. S vyholovaním by mal človek počkať až po Zmrzlých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 14.22 (?), 19.5.2012 23:44

Vo štvrtok som zistil, že už mi rozkvitá na pergole mrazuodolná lotyšská Zilga- na snímke. To je teda rekord. Vlani mi ako prvá rozkvitla Pamjati Zacharovoj- na druhej snímke. Až dlho dlho potom tie ostatné. Doteraz som si myslel, že prvá kvitne Sommerset Seedless, ale Zilga ju predstihla.

17.5.- Zilga už rozkvitá
17.5.- Zilga už rozkvitá
Pamjati Zacharovoj ešte nekvitne, niektoré súkvetia majú už teraz cez 20 cm
Pamjati Zacharovoj ešte nekvitne, niektoré súkvetia majú už teraz cez 20 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika