Konec přípravků Magus, Omite a dalších akaracidů (?)



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?) 
11.5.2012 22:43, zobrazeno: 19986x

Byl jsem dneska ve specializované zemědělské prodejně, abych koupil postřik proti roztočům. Magus jsem nesehnal (ten už není v žádném obchodě) a u Omitu mi bylo sděleno, že bude také končit. Byly tam ještě další prostředky - ty byly pouze proti sviluškám a po nahlédnutí do interního věstníku mě pracovnice upozornila, že všechny akaracidní přípravky co mají v prodejně jsou povoleny pouze k doprodání. Místo nich budou přípravky jiné, které však budou k dispozici pouze ve velkospotřebitelských baleních.

Tak to už nezbude než sířit nebo kolonizovat dravým roztočem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 12.5.2012 10:26

Proti roztočcom namiesto Magus, Apollo či Cascade môžete použiť Nissorun. Proti roztočom na začiatku rašenia už ostanú iba sírnaté prípravky (Sulikol, Thiovit, Kumulus..., alebo dopredaj Ortus či Nissorun + Omite. Drobné balenie dravého roztoča pre malý vinohrádok či záhradku nebude tiež jednoduché zohnať. Asi najlepšie riešenie bude skočiť na Slovensko a kúpiť si riadnu zásobu Sulky. Tá dáva stále spoľahlivé výsledky a jej reziduá sú neškodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 12.5.2012 11:28

Jo Nissorum - ten jsem právě včera koupil, ale dva roky prošlý. Jiný už totiž neměli a další se už prý nebude dovážet. Možná to na Slovensku máte jinak - což by bylo fajn - čas od času jezdím do Trenčína.
Nissorum působí pouze na larvy a vajíčka, dospělce sterilizuje. V té souvislosti bych se chtěl zeptat - škodí u svilušek i dospělci nebo jenom larvy? Za odpověď předem díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 12.5.2012 11:43

Nissorun som použil v minulosti iba 2x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 26.6.2012 12:14

potvrzuji, Omite a tím pádem i SviluStop již nelze jako nové objednat, doporučuji skoupit kde ještě mají

já SviluStop koupil minulý týden v Makru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.68 (?), 27.6.2012 23:07

SviluSTOP je celkem neúčinný, takový postřik jen pro dobrý pocit, který téměř nefunguje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 27.6.2012 23:42

to jste se asi spletl, ne??? no  Omite a Nissorun že by byly jen nějaká vodička? laugh

to si pletete s nějakým bio eko výrobkem wink SviluStop rozhodně BIO ani EKO není cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.68 (?), 29.6.2012 9:20

Nepletu, byl to přípravek SviluSTOP, rozprašovač se sáčkem účinné látky uvnitř, stačilo přilít vodu. Na svilušky, absolutně nezabral. Nakonec jsem jen tak ze srandy použil insekticidní sprej na bázi pyrethroidu, prodává se na pokojové rostliny, bohužel se to moc nevyplatí, nicméně po dvou postřicích jsem svilušky již nikdy neviděl. Je možné, že Omite je dobrý na hálčivce a vlnovníky, to nemám vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.143 (?), 6.5.2019 11:00

Mate nekdo zkusenosti s pouzitim pripravku Ortus 5 SC na revu jako nahradu za Omite proti roztocum? Prodava se v baleni 1 l, jestli ma cenu kupovat a nebo ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.93 (?), 6.5.2019 11:33

Zkusenosti nemam, ale male baleni se prodava na levnepostriky.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika